Manşetler

Xiaomi yeni kablosuz kulaklığı Buds 4 Pro’yu tanıttı

Xiaomi Buds 4 Pro

Xiaomi Buds 4 Pro adını taşıyan kablosuz kulaklığını MWC 2023 kapsamında düzenlediği etkinlikte Xiaomi 13 Lite ve Watch S1 Pro ile birlikte gözler önüne çıkardı. Şirketin yeni kablosuz kulaklığı aktif gürültü engelleme özelliği ve yüksek çözünürlüklü ses desteğiyle geliyor. Aktif gürültü engelleme sayesinde 48 dB’e kadar olan sesleri engellemek mümkün olurken, yüksek çözünürlüklü ses için de Sony’nin LDAC teknolojisinden yararlanılıyor.

Buna ek olarak, kulaklık Xiaomi’nin tescilli boyutsal ses teknolojisiyle geliyor. Uzamsal ses benzeri bir çözüm olan bu teknoloji, kullanıcının başının konumuna göre seste ayarlamayı mümkün kılıyor. Kulaklık bunu kendi kendine algılayabiliyor.

Xiaomi Buds 4 Pro tek şarjla 9 saat boyunca müzik dinlemeyi mümkün kılıyor. Şarj kutusuyla bu süre 38 saate çıkıyor. USB-C ile şarj edilen bu kutu, kablosuz şarj desteğine de sahip. Çift cihaz desteği ise Buds 4 Pro’yu aynı anda iki cihaza bağlamayı mümkün kılıyor.

Xiaomi Buds 4 Pro ile birlikte yeni mobil uygulamasını da duyurdu

Xiaomi yeni kulaklığıyla birlikte Xiaomi Earbuds isimli mobil uygulamasını da duyurdu. Bu uygulamayla kullanıcılar altı farklı aktif gürültü engelleme ve üç şeffaf mod arasında geçiş yapabiliyor. Çift cihaz bağlantısı ve boyutsal ses teknolojisi de bu uygulama üzerinden kontrol edilebiliyor.

Xiaomi Buds 4 Pro altın rengi ve siyah renk seçenekleriyle şirketin internet sitesinde satışa sunuldu. Kulaklığın Avrupa’daki fiyat etiketinde 249.99 avro yazıyor.

İLGİLİ HABERLER