Teknoloji

Xiaomi 13 Ultra’nın kılıfı büyük kamera modülünü bir kez daha gösteriyor

xiaomi 13 ultra

Aralık ayında Çin’de tanıtılan Xiaomi 13 ve 13 Pro’nun küresel lansmanı 26 Şubat’ta gerçekleştirilecek. Xiaomi 13 Ultra modeli ise henüz gözler önüne çıkmış değil. Ancak artan sızıntılar, bu telefonun da er ya da geç tanıtılacağını gösteriyor. Bunların en yenisi, telefonun tasarımı konusunda önemli bir ipucu veriyor.

Xiaomi CEO’su Lei Jun şirketin Xiaomi 13S modellerini çıkarmayacağını açıklamıştı. Bu açıklama, 13 Ultra’nın çıkış takvimini biraz daha genişletiyor. Şirket Xiaomi 12S Ultra’yı geçtiğimiz yılın temmuz ayında tanıtmıştı.

İnternete sızan yeni görsellerin 13 Ultra için hazırlanan kılıfa ait olduğu belirtiliyor. Bu kılıflar, telefonun çok büyük bir kamera modülüne sahip olduğunu gözler önüne seriyor. Kamera modülünün büyüklüğüne pek şaşırmamak gerekiyor.

Zira Xiaomi 12S Ultra’nın kamera modülü de oldukça büyüktü. 13 Ultra’ya ait olduğu belirtilen bir çizim ve fotoğraf da bu büyük kamera adasını göstermişti.

Xiaomi 13 Ultra ne zaman tanıtılacak?

Xiaomi 13 Ultra’nın mart veya nisan ayında tanıtılması ve öncelikle Çin’de piyasaya çıkması bekleniyor. Ultra telefonlarında kamera deneyimine odaklanan Xiaomi’nin bunu 2023’te de sürdüreceği anlaşılıyor.

İLGİLİ HABERLER