Teknoloji

Yakında Türkiye’ye beklediğimiz Xiaomi 13 ve 13 Pro’nun küresel çapta tanıtımı yapıldı

xiaomi 13 pro

Xiaomi 13 ve 13 Pro, pazar günü Mobil Dünya Kongresi’nin hemen öncesinde Barselona’da düzenlenen bir lansman etkinliğiyle birlikte dünya çapında ilk kez sahneye çıktı. 13 serisi telefonların her biri Leica ortak markalı kameralara ve üst sınıf Snapdragon 8 Gen 2 yonga setlerine sahip. Aslında bu modeller geçen yılın sonlarında Çin’de duyurulmuştu ve piyasaya çıkmaya başlamıştı. Bu telefonların Avrupa, Birleşik Krallık ve Asya ülkeleriyle birlikte Türkiye’ye de gelmesini bekliyoruz.

Telefonların teknik özelliklerini geçtiğimiz aralık ayından beri bildiğimize göre, burada pek fazla şaşırtıcı bir şey yok. Ancak özetleyecek olursak, bunlar orta üst ve üst seviye telefonlar, ancak 13 Pro, Xiaomi 12S Ultra‘dan ödünç alınan 1 inç tiplik bir sensörle ve 120 W kablolu hızlı şarjla öne çıkıyor.

Xiaomi 13 ve 13 Pro’nun her ikisi de 120Hz yenileme hızlı OLED ekranlarla donatılmıştır. 13’ün daha küçük bir 1080p 6,3 inç ekranı, 13 Pro’nun ise 6,7 inç 1440p LTPO ekranı vardır. Her bir cihaz, suya ve toza dayanıklılık için bir IP68 derecesine sahiptir ve 50 W kablosuz şarjı destekler.

xiaomi

Xiaomi 13 Serisi, 8 Mart 2023 tarihinden itibaren Xiaomi resmi kanalları üzerinden yurt dışında satışa sunuluyor. Xiaomi 13 Pro seramik siyahı ve seramik beyazı olmak üzere iki renk seçeneği ve iki farklı depolama çeşidiyle 1.299 avrodan başlayan fiyatlarla çıkacak.

İlginizi çekebilir

Xiaomi 13 ise siyah, beyaz ve flora yeşil renkleri ve iki depolama varyantı ile 999 avrodan başlayan fiyatlarla sunulacak. Bu iki telefonun yakında Türkiye’de de piyasaya sunulmasını bekliyoruz. Fiyatların da 30 bin TL seviyelerinden başlamasını bekleyebiliriz.

Bu arada Xiaomi, bu iki telefonla birlikte, 499 avro yurt dışı başlangıç fiyatına sahip olan Xiaomi 13 Lite‘ı da duyurdu.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER