Xbox Series X için 4K destekli kontrol paneli

Microsoft, pazartesi günü Xbox Series X için yeni bir 4K kontrol panelini test etmeye başladı. Alpha ve Alpha Skip-Ahead zincirlerinde yer alan Xbox Insider test kullanıcıları dün itibarıyla, 4K ekranlar için kullanıcı arayüzü unsurlarının görünümünü iyileştirmek üzere tasarlanan Xbox kontrol paneli için artırılmış çözünürlüğe erişecek.

Microsoft’un Xbox test ekibi, “Bu değişiklik Ana Sayfa, Kılavuz ve kullanıcı arayüzünün diğer alanlarının daha fazla netlik ve metin okunabilirliği için daha yüksek bir doğal çözünürlükte görüntüleneceği anlamına geliyor.” diyor.

Bu yeni 4K kontrol paneline kadar Xbox Series X konsolları, pano kullanıcı arayüzü öğelerini 1080p’de çalıştırıyordu. Ana Sayfa, Kılavuz ve panonun diğer bölümleri için sunulacak doğal 4K öğeleri, Xbox Series X’in 4K TV’lerdeki görünümünü büyük ölçüde iyileştirecek.

HDR’nin bu yeni çözünürlük artışının bir parçası olarak desteklenip desteklenmeyeceği ve Xbox Series S’nin pano çözünürlüğünde de iyileştirmeler görüp görmeyeceği henüz belli değil. Daha küçük boyutlu Xbox Series S, teknik olarak 4K çözünürlükte görüntü çıkışı yapabilir, bu nedenle bu konsolda da pano görünümü konusunda iyileştirmelerin görüşmesi olasıdır.

Bu yeni Xbox kontrol paneli değişiklikleri, Microsoft’un çeşitli Xbox konsolları için yeni bir gece modunu test etmeye başlamasından sadece birkaç gün sonra geldi. Yeni gece modu, Xbox sahiplerinin ekranlarını, kumanda LED parlaklığını ve hatta Xbox güç düğmesini karartmasına olanak tanıyor. Hem 4K gösterge paneli hem de gece modu, bu yıl içinde tüm Xbox Series X konsollarına dağıtılmaya başlanacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...