Xbox oyun kumandasının Paylaş butonu daha işlevsel hâle gelecek

google news abone ol

Microsoft yakında Xbox Series X ve S sahiplerinin oyun kumandalarının Paylaş butonunu tamamen özelleştirmelerine izin verecek. Kullanıcılar Paylaş butonunu ekran görüntüleri veya kısa video klipler oluşturmak için kullanabiliyor.

Ancak önümüzdeki dönemde pek çok Xbox özelliği bu butona entegre edilebilecek. Bunlar arasında TV sesini ayarlama, arama özelliğine erişim ve Gece Modu’nu çalıştırma gibi seçenekler bulunuyor.

Xbox Insider test programının Alpha ve Skip-Ahead-Alpha halkalarındaki kullanıcılar, Paylaş butonunu özelleştirmeyi mümkün kılan yazılım güncellemesine erişebiliyor. Bu butonun basılı tutma, basma ve çift dokunuş hareketleri, aşağıdaki seçenekler için optimize edilebilecek:

  • Xbox rehberini açmak
  • Mesaj göndermek
  • Arama yapmak
  • Uygulama veya oyun başlatmak
  • Medyayı oynatmak veya durdurmak
  • Televizyon sesini artırmak, kısmak veya sessize almak
  • Başarıları, arkadaşları ve partiyi görüntülemek
  • Hızlı Ayarlar’a erişim
  • Gece Modu’nu, renk filtrelerini, Anlatıcı ve Büyüteç’i çalıştırmak

Bu yeni kişiselleştirme seçenekleriyle Xbox Paylaş butonu çok daha faydalı hâle gelecek. Özellikle Microsoft’un oyun videosu ve ekran görüntüsü paylaşma sisteminin genel olarak çok yavaş işlemesi nedeniyle yapılan değişikliğin önemi artıyor. Microsoft bir taraftan da ekran görüntülerini ve kısa oyun videolarını web üzerinden paylaşmanın yollarını test ediyor.

xbox oyunXbox oyun kumandasının Paylaş butonuna yeni yetenekler kazandıran güncellemenin önümüzdeki dönemde tüm Xbox Series X ve S kullanıcılarına açılması bekleniyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

Avrupa Birliği’nden Twitter’a Dijital Servisler Yasası uyarısı

Avrupa Birliği Twitter'ı ve yeni sahibi Elon Musk'ı kurallarına uyulması konusunda uyardı. Avrupa Birliği'nin Dijital Servisler Yasası'ndan sorumlu komiseri Thierry Breton, mikro blog servisinin...

ÖNE ÇIKANLAR