Xbox One oyun kitaplığını yönetmek kolaylaşıyor

Xbox One sahiplerinin oyun kitaplığında farklı kaynaklardan edindikleri oyunlar bulunabiliyor. Bu da oyun kütüphanesini yönetmeyi bir sıkıntı hâline getirebiliyor. Ancak Microsoft’un Xbox için hazırladığı en son güncelleme, bu sıkıntıları kısmen de olsa ortadan kaldırmayı vadediyor.

Yeni güncelleme sayesinde oyuncular bir oyunu Game Pass’ten mi, Live Gold’dan mı veya EA Access’ten mi edindiklerini görebilecek. Diğer servislerin bu özelliği destekleyip desteklemeyeceği henüz bilinmiyor. Ancak bu küçük güncelleme bile oyuncuların kataloglarında daha az debelenmesine yardımcı olacaktır.

Güncellemenin getirdiği yenilikler bununla sınırlı kalmıyor. Oyuncular artık ana ekranda ve Rehber bölümünde Gamertag’lerinin yanında bir Game Pass veya Live Gold rozeti görecek. Buna ek olarak, yeni aboneler için Game Pass içerikleri kontrol panelinin üstüne taşınacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple'dan WebKit açığı için iOS 14.5.1, iPadOS 14.5.1, macOS 11.3.1 ve watchOS 7.4.1 güncellemeleri

Xbox One için hazırlanan son güncelleme, Kulüpler konusunda da önemli bir yenilik getiriyor. Artık oyunların resmi kulüplerinin yanında bir doğrulama işareti bulunacak. Böylelikle oyuncular katıldıkları kulübün kimin tarafından oluşturulduğunu anlayabilecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...