Teknoblog Ürünler Oyun Konsolu Xbox One güncelleme ile Alexa desteği ve yeni avatarlar kazanıyor

Xbox One güncelleme ile Alexa desteği ve yeni avatarlar kazanıyor

Xbox One için Ekim 2018 güncellemesi dağıtıma çıktı. Güncelleme Xbox One için önemli yenilikleri beraberinde getiriyor.

xbox one

Microsoft Xbox One için dikkat çekici yenilikler getiren ekim güncellemesinin dağıtımına başladı. Söz konusu güncellemeyle Xbox sahiplerine daha “çeşitli” bir avatar katalogu sunuluyor. Netflix için Dolby Vision desteğini de getiren güncelleme, Alexa entegrasyonu ile konsolun farklı cihazlar üzerinden kontrolünü de mümkün kılıyor.

Yeni Xbox Live Avatarları‘nın testleri 1 yılı aşkın bir süredir devam ediyordu. Güncellemeyle gelen yeni avatarları profillerde, etkinlik akışı paylaşımlarında, ana ekrandaki arkadaş bloklarında ve daha pek çok yerde görmek mümkün olacak. Mümkün olduğunca çeşitli olan yeni avatarlar, kullanıcıların tercihleri doğrultusunda tamamen kişiselleştirilebilecek. Dileyenler eski avatarlarını kullanmaya devam edebilecek.

Güncellemenin getirdiği bir diğer önemli yenilik ise Alexa entegrasyonu oldu. Bu entegrasyondan ilk etapta sadece ABD’deki Xbox One sahipleri yararlanabilecek. Kullanıcılar Alexa uyumlu cihazlara sesli komutlar vererek konsollarını kontrol edebilecek. Örneğin, “Alexa, FIFA 2019’u aç” şeklinde bir komut verildiğinde Xbox açılacak ve oyun otomatik olarak başlatılacak. Bu özellik, Microsoft ve Amazon’un dijital asistanlar konusundaki yakın işbirliğinin en yeni halkası olarak tanımlanabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Instagram Android üzerinde üçüncü taraf doğrulama araçlarını destekliyor

Xbox One için Dolby Vision desteğinin kapsamı genişleyecek

Microsoft yayınladığı güncellemeyle Xbox One’a Dolby Vision desteği de getiriyor. Bu destek şu an için sadece Netflix ile sınırlı olsa da, Microsoft önümüzdeki dönemde desteğin kapsamının genişletileceği sözünü şimdiden veriyor. Bu destekle birlikte Xbox One, Dolby Vision ve Dolby Atmos desteği konusunda Apple TV 4K ve Google Chromecast Ultra’ya katılmış oluyor.

Önceki HaberFacebook Haber Kaynağı’nda 3D fotoğraf paylaşmaya izin veriyor
Sonraki HaberInstagram paylaşımlar arasında ekrana hafifçe vurarak geçişi test ediyor

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz