Xbox Game Pass için aile planı yolda

google news abone ol

Microsoft’un bu yıl içinde Xbox Game Pass içinde bir aile planı sunmaya hazırlandığı söyleniyor. Windows Central sitesinin haberine göre, bu fikri bir süredir değerlendiren ve üstünde çalışan şirket, yakında konuyla ilgili duyuruyu yapacak.

Aile planı seçeneğiyle Game Pass’e beş kişi ortak bir hesap üzerinden erişebilecek. Hesap başına düşen ücret, normal bireysel abonelik ücretinin altında kalacak. Microsoft’un 365 Aile abonelikleri için kullandığı Aile Hesabı sistemini Game Pass’te de kullanması bekleniyor.

Microsoft’un Xbox ve PC Game Pass ile oyun abonelik servisinin Ultimate versiyonu için ayrı aile planları sunup sunmayacağı bilinmiyor. Şirketin teliflerin üçüncü taraflara nasıl dağıtılacağı konusunda çalışmalar yapması gerektiği belirtiliyor.

Xbox Game Pass için hâlihazırda aylık 29,99 TL ödemek gerekiyor. Ultimate versiyonun aylık fiyatı ise 44,99 TL. Ultimate versiyonda oyuncular çevrimiçi multiplayer deneyimini de yaşayabiliyor. EA Play erişimi de bu versiyonda sunulanlar arasında yer alıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

Avrupa Birliği’nden Twitter’a Dijital Servisler Yasası uyarısı

Avrupa Birliği Twitter'ı ve yeni sahibi Elon Musk'ı kurallarına uyulması konusunda uyardı. Avrupa Birliği'nin Dijital Servisler Yasası'ndan sorumlu komiseri Thierry Breton, mikro blog servisinin...

ÖNE ÇIKANLAR