Xbox Family Settings uygulaması tüm kullanıcıların erişimine açıldı

Microsoft, Xbox Family Settings uygulamasını geçtiğimiz mayıs ayında duyurmuştu. Yazılım devi duyurunun ardından uygulamanın sınırlı ön izleme sürümünü de çıkarmıştı. O dönemde bile kullanıcılara güçlü ebeveyn kontrolü araçları sunan uygulama, anne ve babalara çocuklarının Xbox ile geçirdiği zamanı yönetme imkanı veriyor. Xbox Family Settings’in iOS ve Android uygulamaları da sonunda dağıtıma çıktı.

Xbox Family Settings’in tüm kullanıcılara açılmasıyla birlikte uygulamaya yeni özellikler de eklendi. Anne ve babalar çocuklarının arkadaş listeleri üzerinde daha fazla kontrol imkanına sahip olacak. Arkadaşlık talebi doğrudan anne veya babalar tarafından kabul edilebilecek veya reddedilebilecek.

Buna ek olarak, ebeveynler artık uygulamada çocuklarının talep göndermesini beklemeden izin verilen ekran süresini uzatabilecek. Microsoft’un bu özelliği çocuklarını ödüllendirmek isteyen ebeveynlerden aldığı yorumlar doğrultusunda uygulamaya eklediği düşünülüyor.

Xbox Family Settings’de her çocuğun kendisine ait bir hesabının olması gerekiyor. Böylelikle birden fazla çocuk sahibi olan anne ve babaların her çocukları için ayrı ayrı izinler belirleyebilmeleri mümkün oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Google Takvim etkinlik katılımcılarına sohbet imkanı sunuyor

Microsoft, Xbox Family Settings için “bir ebeveyn kontrol uygulamasından daha fazlası” tanımlamasını kullanıyor. Şirket, bu uygulamayla ailelerin küçük çocuklarına şimdiden iş, çalışma ve oyun dengesini anlatabileceğinin altını çiziyor.

Microsoft CEO’su TikTok görüşmeleri hakkında konuştu

Şimdi hatırlamak oldukça güç olsa da, Microsoft 2020'nin ağustos ayında TikTok'un bir kısmını satın almak için teklif vermişti. Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın TikTok'u...

TikTok aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı geçti

TikTok pazartesi günü yaptığı açıklamada, aylık 1 milyar aktif kullanıcıyı geçtiğini söyledi. Ağustos 2018'de yola çıkan ve ana şirketi Çin merkezli ByteDance'in veri toplama...

Skype yepyeni bir tasarım ve deneyimlerle yenileniyor

Skype'ın son beş yılda çok fazla miktarda tasarım değişikliğinden geçti. Ancak Microsoft hâlâ bir şeyleri yeniden denemeye ve düzeltmeye devam ediyor. Yazılım üreticisi, "gelişmiş,...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun