Bilim

Withings’in yeni akıllı tartısı kullanıcıya göstermeden ağırlık ölçebiliyor

withings body smart

Withings Body Smart adını taşıyan ve giriş segmentinde konumlanan en yeni akıllı tartısını gözler önüne çıkardı. Yurt dışı satış fiyatı 100 dolara olarak belirlenen tartı, Body+ modelinin yerini alacak.

Withings’in yeni akıllı tartısında çeşitli özellikler mevcut. Bunlar arasında en dikkat çekici olanı ise “Gözler Kapalı” adını taşıyan mod. Söz konusu mod aktif hâle getirildiğinde Withings kullancının ağırlığını tartının renkli ekranında göstermiyor. Bunun yerine tabletin mobil uygulaması ağırlık takibini yapıyor. Kullanıcılar ise tartının ekranında motivasyon mesajları ya da atılan adım sayısı, hava kalitesi ve hava durumu gibi bilgiler görüyor.

Withings+ abonelik servisiyle birlikte kullanılabilen Body Smart’ta başka modlar da mevcut. Bunlar arasında sporcu, hamile ve bebek modları da bulunuyor. Tartıya sekiz kullanıcı profili kaydedilebiliyor.

Withings Body Smart, metabolizma yaşını da hesaplayabiliyor

Withings tarafından yapılan açıklamada Body Smart’ın 50 grama kadar doğru ve kesin ölçümler gerçekleştirebileceği belirtildi. Vücut kompozisyonunu da analiz edebilen akıllı tartı ile kalp atış hızını ve iç organların yağ oranlarını ölçmek mümkün oluyor. Body Smart, metabolizma yaşını da hesaplayabiliyor.

Withings Body Smart çok frekanslı biyoelektrik empedans analiz teknolojisi sayesinde bu faktörleri takip edebiliyor. Bu teknolojiyle vücut dokularının akımlara karşı direncini ve tepkilerini ölçmek için vücuttan bir elektrik sinyali gönderiliyor. Withings, daha fazla frekansla vücut sağlığının daha kapsamlı ve doğru bir resminin çizilebileceğin belirtmeyi de ihmal etmiyor.

İLGİLİ HABERLER