Teknoblog Mobil Windows tablet işletim sisteminin ön gösterimi gelecek hafta yapılabilir

Windows tablet işletim sisteminin ön gösterimi gelecek hafta yapılabilir

PAYLAŞ

Windows tablet işletim sistemiyle ilgili birçok dedikodu ortalıkta dolaşıyor. Bu dedikodular söz konusu işletim sisteminin 2012 yılında çıkacağını işaret ediyor. Hatta Microsoft’un tepe yöneticisi Steve Ballmer da söyledikleriyle dedikoduları daha da alevlendirmişti.

Dedikodu değirmeni gelecek hafta düzenleneceği söylenen bir ön gösterim etkinliğiyle yeniden hareketlenmeye başladı. Bloomberg’e göre, üç farklı kaynak Microsoft’un hakkında çok konuşulan arayüzü yaklaşmakta olan AllThingsD ve Computex etkinliklerinde görücüye çıkaracağını iddia etti. Yapılacak gösterimde dokunmatik ekranlara özel yazılım Tegra tabanlı bir makine üzerinde gösterilecek.

Ortaya çıkan tüm bu kanıtlar Microsoft’un 2012’de yeni bir tablet işletim sistemiyle karşımıza çıkacağı ihtimalini iyice güçlendiriyor.

İlgili – Bloomberg

[Görsel – Engadget]

  • halit

    demkki android sistemi 2012 de para etmiyecek yeni sistemin daha hızlı ve kullanışlı herşeyi daha başarılı olacağı ap açık bence android sistem işletimden herkesin nedense şikayeti var, bence yeni sistemi beklemek daha uygun diye düşünüp tablet almıyorum….