Teknoloji

Windows Phone 8.1 Güncelleme 2 kişisel ayarların ana ekrana yerleştirilmesini sağlıyor

Microsoft, Windows Phone 8.1 Güncelleme 2’yi henüz resmen duyurmamış olsa da; yeni yazılım şirketin MWC 2015’te duyurduğu Lumia 640 ve 640 XL’de yüklü olarak geleceğe benziyor. Windows Central’da yer alan habere göre, güncellemeyle birlikte işletim sisteminin ayarlar menüsünde de bazı değişiklikler gerçekleşecek.

Kullanıcıların karşısına çıkacak menünün Windows 10’daki kadar düzenli olmayacağı, yine de kategori bazlı bir organizasyona gidileceği belirtilirken; kişisel ayarların ana ekrana yerleşmesinin de mümkün kılınacağı ifade edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRMicrosoft Lumia 640 ve Lumia 640 XL Ön İnceleme

Windows Phone 8.1 Güncelleme 2 ile gelen bir diğer yenilik ise Bluetooth klavye desteği oluyor. Bluetooth klavye desteği sayesinde Microsoft’un MWC’de tanıttığı katlanabilir klavyesi gibi aksesuarların Windows Phone cihazlarıyla birlikte kullanımı mümkün hâle geliyor.

Uygulama izinlerinin ayarlanmasında da değişikliğe giden Microsoft, kullanıcılara kamera ve diğer gizlilik özelliklerine erişim iznini uygulama bazında düzenleme imkanını sunuyor. Microsoft’un Windows Phone 8.1 Güncelleme 2’yi mevcut Windows Phone cihazlarına ne zaman ulaştıracağı henüz bilinmiyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER