Windows Karma Gerçeklik başlıkları rakiplerine karşı güç kazanıyor

google news abone ol

Windows Karma Gerçeklik başlıkları rakiplerine karşı güç kazanıyorSteam, Donanım ve Yazılım Anketi’nin aralık ayına ait sonuçlarını yayınladı. Açıklanan sonuçlar, Windows Karma Gerçeklik başlıkları için iyi haber anlamına geliyor.

Söz konusu ankette Steam kullanıcıları, sahip oldukları ürünlere ait bilgiler veriyor. Bu ankete göre; Acer, Dell ve Asus gibi şirketler tarafından üretilen Karma Gerçeklik başlıklarının popülaritesi her geçen gün artıyor. Anket, Karma Gerçeklik başlıklarının pazar payının bir önceki aya göre ikiye katlandığını gösteriyor.

Karma Gerçeklik başlığı sahiplerinin Steam kullanıcıları arasındaki oranı, kasım ayında yüzde 2.2 seviyesindeydi. Bu oran aralık ayı itibarıyla yüzde 4.4’e yükseldi. Bu artış oranı umut verici olsa da, hâlâ pazar liderlerinin gerisinde seyrediyor. Steam kullanıcıları arasında hem HTC Vive hem de Oculus Rift sahiplerinin oranı yüzde 46.27 seviyesinde.

Karma Gerçeklik başlıklarının HTC Vive ve Oculus Rift’i kısa süre içinde yakalaması kolay görünmüyor. Ancak pazar payındaki artışın da umut verici olduğunu belirtmek gerekiyor. İlk Karma Gerçeklik başlıklarının 17 Ekim’de satışa sunulmuş olması da bu umudu artırıyor.

Windows Karma Gerçeklik başlıklarının Oculus Rift ve HTC Vive’a kıyasla daha ucuz olmaları, çekiciliklerini biraz daha yukarıya çekiyor. Karma Gerçeklik başlıkları sayesinde sanal gerçeklikle tanışmak biraz daha kolay hâle geliyor. SteamVR’ın kasım ayının ortası itibarıyla Karma Gerçeklik başlıklarına da açılması, bu artışta önemli bir rol oynamış gibi görünüyor.

Steam’deki popüler oyunlar Windows Karma Gerçeklik başlıklarıyla uyumlu

MSpoweruser’da yer alan habere göre, Steam’deki popüler 40 sanal gerçeklik oyunundan 15’i Windows Karma Gerçeklik başlıklarıyla uyumlu. Bu sayının önümüzdeki dönemde artma ihtimali, Microsoft’un Karma Gerçeklik platformunun büyümesini kolaylaştıracak bir faktör gibi görünüyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Recep İvedik 7’den ilk fragman geldi

Disney+ Recep İvedik 7 paylaşımlarına devam ediyor. Çevrimiçi içerik platformu, filmin afişini kısa süre önce paylaşmıştı. Şimdi de filmin ilk fragmanı izleyicilerin karşısına çıktı. Togan...

Vivo Y02 6.51 inç ekran, 5000 mAh pille geliyor

Vivo Y02 geçtiğimiz ağustos ayında tanıtılan Y02s'in ardından resmiyet kazandı. Akıllı telefonda ismi henüz açıklanmayan sekiz çekirdekli bir işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 3 GB...

Tesla yeni tasarımla Model 3’ün üretim maliyetini düşürecek

Tesla Model 3'ün yeniden tasarımı için hazırlanıyor. Reuters'ın haberine göre, şirket çalışmaları "Highland" kod adıyla yürütüyor. Tesla'nın amacının üretim sürecinin sadeleştirmek ve gerekli parça...

WhatsApp kullanıcılarının kendilerine mesaj göndermesi kolaylaşıyor

WhatsApp kullanıcılarının kendilerine mesaj göndermesini sağlayan özellik dağıtıma çıktı. Bir tür hatırlatıcı işlevi gören bu özellik sayesinde kullanıcılar unutmamaları gereken şeyleri kendilerine iletebilecek. "Kendine...

ÖNE ÇIKANLAR