Teknoloji

Windows için Office 2016 22 Eylülde bekleniyor

office-2016-microsoft-050515

Microsoft Office 2016 paketini gelecek ay çıkarmaya hazırlanıyor. Temmuz ayında Mac versiyonunu çıkaran Microsoft, Office 2016’nın Windows versiyonunda mevcut versiyona göre çok büyük değişiklikler getirmeyecek.

WinFuture sitesinin haberine göre Windows için Office 2016, 22 Eylül tarihinde çıkacak, başlangıçta ev ve iş kullanıcıları için gelecek. Yeni masaüstü sürümünde renkli tema da bulunacak; böylelikle Mac, iOS ve Android uygulamalarındaki arayüz gelmiş olacak. Aynı zamanda Office’in Windows 10’a özel dokunmatik ekranlar için optimize edilmiş versiyonlarıyla da benzerlik söz konusu olacak, renkli görünümle Word, Excel ve PowerPoint uygulamaları için bütünlük sağlanacak.

Yeni renkli tema seçeneğinin yanı sıra Microsoft Office uygulamalarının geleneksel görünümünü sevmeyenler için koyu renkli bir team da geliyor. Microsoft, Outlook 2016’nın arama, dosya ekleme, depolama, e-posta iletim performansını iyileştiriyor. Bunlara ek olarak Word 2016 ve Excel 2016’da da görüntü ekleme işlevi için bazı iyileştirmeler getiriliyor. Belki de Word’deki en büyük değişiklik, Office 2016 masaüstü versiyonuyla birlikte gerçek zamanlı ortak düzenleme işlevine izin verilmesi olacak. Bu işlev daha önce Office web uygulamaları için düşünülmüştü, ancak bu eklentinin masaüstü uygulamalarına da getirilmesi birçok işletmenin hoşuna gidecektir.

Microsoft henüz 22 Eylül tarihini doğrulamıyor. Ne var ki, The Verge sitesinin şirketteki yakın kaynaklardan elde ettiği bilgilere göre, çalışanlar şu anda Office 2016’nın sürüm adayı versiyonunu test ediyor. Bu da çıkışın yakın ve 22 Eylül tarihinin de mantıklı olduğu anlamına geliyor.

İLGİLİ HABERLER