Microsoft Windows Blue’nun resmi olarak Windows 8.1 olarak adlandırılacağını doğruladı. Redmond şirket bu güncellemenin yıl sonuna doğru geleceğini ve Windows Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebileceğini de kaydetti. Ayrıca Windows 8.1’in ön izleme versiyonu 26 Haziran tarihinden itibaren indirilebilecek, lansmanı da Microsoft’un o hafta içinde düzenleyeceği BUILD yazılım konferansında yapılmış olacak. Bu arada hem Windows 8 hem de Windows RT için ön izleme versiyonları sunulacak.

windows-blue-logo-291112

Güncellemeyle birlikte nelerin geleceğiyse bilinmezliğini korumaya devam ediyor. Ancak geçtiğimiz haftalarda sızan çeşitli ekran görüntüleri ve bilgiler sayesinde nelerle karşılaşacağımızı biraz olsun biliyoruz. Windows 8.1 ile birlikte Microsoft’un işletim sistemini daha küçük boyutlu ekranları destekleyecek şekle sokacağı söyleniyor. Böylelikle Microsoft da küçük ekranlı tabletler savaşına katılmış olacak. Şirket güncellemenin yeni nesil PC ve tabletlerin ulaştırılmasına katkıda bulunacağını söyleyerek bunun ipuçlarını veriyor. Bunun dışında Windows 8.1 ile birlikte “Başlat” butonunun da geri gelebileceği söyleniyor. Öte yandan çeşitli hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri de Windows 8.1 ile birlikte doğal olarak sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Chrome ve Firefox'a eklentiyle Windows 10 Timeline desteği geliyor

Microsoft önümüzdeki haftalarda Windows 8.1 güncellemesiyle ilgili daha fazla ayrıntı geleceğinin sözünü verdi. Böylelikle Başlat butonunun gerçekten gelip gelmediğini de görmüş olacağız.

İlgili >> Windows Blog

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz