Teknoblog Yazılım Windows 8 uygulama mağazasının ekran görüntüsü internete sızdı

Windows 8 uygulama mağazasının ekran görüntüsü internete sızdı

Çinli cnBeta sitesi birkaç aydır Windows 8’in emekleme dönemindeki ekran görüntülerini yakalamakla uğraşıyordu. Ancak sitenin çalışmaları elde ettiği son kanıta kadar pek de dikkat çekmiş sayılmazdı. Eğer çıkan bu kanıt insafsız bir şakanın ürünü değilse, görünüşe göre Microsoft’un bir sonraki işletim sisteminde Windows App Store adında dahili bir uygulama mağazası bulunacak.

Tabii, Microsoft’un Windows’a özel uygulama mağazasına Windows App Store adını verebilmesi için Apple ile arasındaki “app store” anlaşmazlığını çözüme kavuşturması gerekiyor. Önceki Windows sürümlerinden de bildiğimiz gibi, final sürümde karşımıza çıkacak uygulama mağazasının görünümü resimdekinden biraz farklı olabilir. Gelen haberler bu yeni mağazanın kapalı testleri geçtiği ve çok yakında beta sürümünün yayınlanacağı yönünde. Henüz konuşmak için erken, ancak umarız bu hamle daha ucuz Windows yazılımlarının kapısını açar.

İlgili – cnBeta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Skype şifrelenmiş sohbet özelliğini test etmeye başladı

1 YORUM

  1. Fake oldugunu dusunuyorum. Arayuz sanki windows media player’in photoshoplanmis hali gibi. Ayria microsoft apple’dan sonra “app store” dermi o da tartisilir.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz