Teknoblog İnternet Windows 7 ile Turkcell VINN modem sorunu yaşayanlar için çözüm

Windows 7 ile Turkcell VINN modem sorunu yaşayanlar için çözüm

Turkcell’in VINN 3G modemini Windows Vista’da, cihazın içinde gelen Turkcell Connect yazılımıyla sorunsuz bir şekilde kullanıyorduk. Ancak bilgisayarın işletim sistemini Windows 7’ye yükselttikten sonra mevcut bağlantı yazılımı problemler çıkarmaya başladı. Sistem 3G ile internete bağlandıktan bir süre sonra kilitleniyordu. Neyse ki, Turkcell bu sorunu yeni bir bağlantı aracıyla çözüme kavuşturuyor.

VINN 1.6.4 sürümü eklenen Windows 7 32-bit desteği sayesinde birçok Windows 7 kullanıcısının yukarıda karşılaştığı problemi çözüme kavuşturmayı vaat ediyor. Bu arada VINN uygulamasıyla roaming uyarılarını görebilir, kota bilgilerinizi her an kontrol edebilirsiniz. 3G modemi bilgisayarınıza bağladığınızda karşınıza çıkacak modem içindeki bağlantı aracını çalıştırma mesajını görmezden gelip, ayrıca VINN 1.6.4 uygulamasını başlatmanız gerekiyor. Biraz zahmetli, ancak sorunsuz bir bilgisayar için bu kadar zahmete değer doğrusu. Yazının devamındaki bağlantıda yer alan “Yazılım” sekmesi altında ayrıntılı bilgiler yer alıyor. Ayrıca buradan VINN yazılımını da indirebilirsiniz.

Güncelleme: Yeni yazılımın arayüzü Turkcell Connect kadar güzel olmasa da kullanışlı. Ancak Turkcell’in reklamları biraz göz yorabilir. Ayrıca sözü edilen Windows 7’deki kilitlenme problemi ne yazık ki sürüyor. Çözüm için araştırmalarımız sürüyor.

İlgili – Turkcell

 • Bora Yılmaz

  Aynı problemi ben de yaşıyorum. Windows 7(64 bit) ve yeni yazılımla 20 dakika bağlandıktan sonra bilgisayar kitleniyor. Telefondan istediğim yardımı alamadım. Bendem Turkcell Extra’ya gitmemi istediler. Orada da çözüm bulacağımı zannetmiyorum..

 • muhammed aktas

  arkadaslar ben bu VINN 1.6.4 driverini nerden indirebilirim yardım edin lütfen biraz cevap verirseniz cok sevinirim

 • gizem kurt

  arkadslaar aynı sorunu bnde yasıyorum…internete cok gec baglanıyorm..vıdeoları acmıyor ve cok yavas ıslem yapıyor..ltfen bı cözum uretılsın gercektn artık bunaltmaya basladı…

 • faruk danış

  merhaba benim şöyle bir çözüm önerim var ve işe yarıyor.
  çevirmeli bağlantı kullanın! windows 7 zaten otomatik olarak bir turkcell bağlantı oluşturuyor. oraya girerek *99# ile bağlanın. hiç bir problem olmuyor. ne kesilme ne takılma.
  ayrıca bu şekilde bağlanmanın + özelliği var:
  bildiğiniz gibi turkcell arayüz ile bağlanınca dns ayarlarını değiştirme durumumuz olmuyor (youtube vs. girilmez oluyor (dns ile))
  fakat numara çevirerek bağlanırken dns ayarlaması yapabiliryorsunuz.
  ayrıca isterseniz turkcell arayüzünü de kullanabilirsiniz. bakiye öğrenmek için sadece.. ayrınıtılı bilgi ve ya sormak istedikleriniz için wanted0000@gmail.com

 • Ali Rıza Cakibey

  beyler ben windows 7 64 bit kullanıyorum vınn da dns ayarlarını degiştirip istedigim yere girebiliyorum :D bunuda şöyle açıklayayım size belgelerim içinde Vınn die bir klasör var içinde rasphone diye bişey var ordan dns ayarlarını kullanıcı isimlerine göre ayarlayabilirsiniz :D şimdiden bişey degil :D

 • Fatih Ünal

  kasma problemini için ayarlardan tercihli 3g kısmını sadece 3g olarak değiştirin işe yarıyor

 • ibrahim şahin

  slm benm sorunum da şöle ben wi7 kullanıyorum ama vını takdığım zaman pcye hata verio tamamen açılmıo ama winxp de sorunsuz çalışıo ne yapmam lazım anlatırsanız sevinirim şimdiden tşkler