Windows 10’un kurumsal versiyonuna terfi ücretsiz olmayacak

windows-10-logo-021014

Geçen hafta düzenlenen Windows 10 etkinliğinde mevcut Windows 7 ve Windows 8 kullanıcılarının Windows 10’a birinci yıl içinde ücretsiz olarak terfi edebilecekleri açıklanmış, bu haber işletim sistemlerini kullananları epey mutlu etmişti. Ne var ki, Windows 10’un kurumsal versiyonlarına geçiş için böyle bir fırsat söz konusu olmayacak.

Microsoft’un güvenlikten sorumlu genel yöneticisi Jim Alkove, Windows 10 Kurumsal sürümünün güvenliği hakkında bir blog yazısı yayınladı. Alkove, Windows 7 Kurumsal ve Windows 8/8.1 Kurumsal için Windows 10’a ücretsiz yükseltme imkanının bulunmayacağını dile getirdi.

Bu karar çoğu kullanıcı için sürpriz sayılmaz, ne de olsa Microsoft bireysel kullanıcılara ücretsiz sunduğu bazı imkanları kurumsal kullanıcılara para karşılığı sunmaya devam ediyor. Şirket geçtiğimiz aylarda Office iPad uygulamalarını bireysel kullanıcıların ücretsiz kullanımına açmış, ancak kurumsal kullanıcılardan ücret almaya devam etmişti.

Güvenlik açısından iyi bir haber ise şirketlerin güncellemelerin nasıl uygulandığını kontrol edebilecek olmaları. Bu, özellikle geniş bir çalışan kitlesine sahip olan şirketler için iyi bir durum ve bu gibi şirketlerde güncelleme işlemlerinin büyük bir dikkat ve kontrolle gerçekleştirilmesi gerekiyor.

İşletmeler için kritik güvenlik güncellemeleri Windows 10’da da daha önce olduğu gibi dağıtılmaya devam edilecek, ancak BT departmanları güncellemelerin işletmeler içindeki dağıtımını kontol edecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...