WhatsApp Windows Phone Mağaza’ya geri döndü

WhatsApp geçtiğimiz ayın ortalarında Windows Phone Mağaza’dan teknik sorunlar nedeniyle kaldırılmıştı. Microsoft geçtiğimiz hafta içinde WhatsApp ile sorunun çözümü için çalıştığı şeklinde bir açıklama yapmıştı. Söz konusu açıklamanın üzerinden yaklaşık sekiz gün geçtikten sonra nihayet uygulama yeniden Windows Phone Mağaza’ya geri döndü.

whatsapp-logo-130613

WhatsApp uygulaması kısa bir aranın ardından yeniden Windows Phone kullanıcılarına sunulmuş oldu. Yenilenen sürümün değişiklik kayıtlarına bakıldığında dikkate değer bir şey görünmüyor. Sadece çeşitli iyileştirmelerin ve hata düzeltmelerinin getirildiği yazılmış.

Mesajlaşma uygulaması geçtiğimiz ay içinde uygulamanın başlangıcı sırasında hata mesajlarının gösterilmesi, buna ek olarak bildirimlerin de düzgün iletilmemesi gibi hatalar nedeniyle Windows Phone Mağaza’dan kaldırılmıştı. Sorunun Windows Phone 8 üçüncü güncellemesinden kaynaklandığına inanılıyordu.

WhatsApp da bir açıklama yayınlayarak yaşanan sorunlar nedeniyle uygulamanın bir süreliğine yayından çekilmesine karar verildiğini belirtmişti. WhatsApp’ı telefonlarından kaldırmayanlar uygulamayı kullanmaya devam ettiler, ancak yeni bir Windows telefon satın alan ya da daha önce WhatsApp’ı telefonuna yüklememiş olanlar bu uygulamaya kısa bir süre için de olsa erişemediler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Google Play Store için yakında gelecek Gizlilik bölümünü gösterdi

İlgili >> Windows Phone Mağaza

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...