ManşetlerTeknoloji

WhatsApp yeni özelliklerle görüntülü görüşme deneyimini geliştiriyor

whatsapp kanallar

WhatsApp video görüşme deneyimini daha iyi hâle getirecek bir dizi yeni özelliğin duyurusunu yaptı. Bunlardan ilki kişi sayısı limitinin yukarıya çekilmesi oldu. Artık WhatsApp’ta 32 kişinin katıldığı görüntülü görüşmeler yapabilmek mümkün hâle geliyor.

Bir diğer yenilik ise sesli şekilde ekran paylaşımı yapılabilmesi. Buna ek olarak, artık aktif konuşmacı ekranda otomatik olarak öne çıkarılacak ve ilk sırada gösterilecek.

Bütün bu özellikler önümüzdeki haftalarda tüm WhatsApp kullanıcılarına ulaştırılacak. Şirketten yapılan açıklamada, mekandan bağımsız olarak daha net görüşmeler için ses ve video kalitesine durmadan odaklanmaya devam edildiği belirtildi.

whatsapp video

WhatsApp video ve ses kalitesini artırmak için yeni bir codec bileşeni hazırladı

WhatsApp bu amaçla yakın zamanda çağrı güvenilirliğini artıran yeni bir codec bileşenini yayınladı. Bu, mobil cihazlardaki aramaların daha iyi gürültü ve yankı giderme özelliğinden yararlanmasını sağlarken, aynı zamanda hızlı bağlantıları olanlar için görüntülü aramalarda daha yüksek çözünürlük sağlıyor. Ağ bağlantınız zayıf olsa veya daha eski bir cihaz kullanıyor olsanız bile ses genel olarak daha net hâle getiriliyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER