WhatsApp sohbet geçmişlerini Telegram’a kolaylıkla aktarabilirsiniz

Telegram, sohbet geçmişinizi WhatsApp’tan içe aktarma özelliğini ekledi. Bu, mesajlaşma hizmetinizi değiştirmek istediğiniz takdirde geçmiş konuşmalarınızı kaybetmeyeceğiniz anlamına geliyor. iOS uygulamasına gelen bu özellik, uygulamanın çarşamba günü yayınlanan 7.4 sürümüyle birlikte geldi.

Daha sonra Telegram, bu özelliğin Android için de mevcut olduğunu duyurdu. Telegram’ın iOS uygulamasının değişiklik günlüğüne göre WhatsApp’ın yanı sıra Line ve KakaoTalk’tan sohbet geçmişleri de içe aktarılabilir. Her WhatsApp kullanıcısının bir Telegram hesabı olduğu sürece, iOS’te sohbetleri WhatsApp’tan Telegram’ın en son sürümüne (7.4.1) aktarmak mümkün oluyor.

Özelliğin eklenmesi, tam da Telegram’ın kullanıcı sayısında büyük artışları haber verdiği bir zamanda geldi. Hizmet şu anda dünya çapında 500 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip. Bunun nedeni ise Facebook’un sahip olduğu WhatsApp mesajlaşma uygulamasıyla ilgili gizlilik endişelerine yol açan yeni gizlilik politikası. WhatsApp, daha sonra yeni politikanın uygulanmasını geciktirdi ve tüketici sohbetlerinin veya profil verilerinin güvenliğini etkilemeyeceği konusunda ısrar ediyor. WhatsApp’tan Telegram’a giden kullanıcılar için sohbet geçmişlerini yanlarında taşıyabilmek, geçiş yapmak için daha az engel anlamına geliyor.

WhatsApp sohbet geçmişi Telegram’a nasıl aktarılır?

İçe aktarma işlemi sohbet bazında çalışıyor, ancak en azından WhatsApp ile hem bireysel hem de grup görüşmeleri için çalışıyor gibi görünüyor. iOS’te Facebook’un mesajlaşma hizmetinden bir sohbeti içe aktarmak için ilgili sohbeti açın ve bilgi ekranını açmak için sohbetin üst kısmından grup veya kişi adına dokunun. Oradan, “Sohbeti Dışa Aktar” seçeneğiyle Telegram’ı seçenekler arasında göreceğiniz iOS Paylaşım Sayfası açılır. Daha sonra, mesajları içe aktarmak için bir Telegram sohbeti seçin.

Bu arada Android’de Telegram, WhatsApp’ın “Sohbeti Dışa Aktar” seçeneğinin sohbetin sağ üst köşesindeki üç nokta düğmesine dokunup ardından “Daha Fazla”yı seçerek bulunabileceğini belirtiyor.

Sohbetlere aktarılan tüm mesajların üzerinde, başlangıçta ne zaman gönderildiklerini ve Telegram’a ne zaman aktarıldıklarını belirten küçük bir “İçe Aktarıldı” etiketi bulunur. Mesajlar tüm sohbet katılımcıları tarafından görülebilir. WhatsApp sohbet geçmişlerini resimleri ile veya resimleri olmadan içe aktarma seçeneğiniz vardır. İçe aktarılan iletiler, başlangıçta gönderildikleri sırayla değil, içe aktarıldıkları sırada görünür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Huawei Nova 9 serisi için yeni sızıntı

Telegram’ın içe aktarılan sohbet geçmişleri desteği, mesajlaşma hizmeti için ses düzeylerini bireysel sesli sohbet katılımcıları için ayarlayabilme ya da ünlü kişi veya kuruluşların kimliğine bürünmeye çalışan “sahte grupları veya kanalları” bildirme gibi bir dizi diğer kalite iyileştirmeleriyle birlikte geliyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Call of Duty Mobile ikinci yaşını yeni haritayla kutluyor

İlk olarak COD: Black Ops 4'te tanıtılan ve içerisinde Malikâne, Nuketown ve İnşaat Alanı haritalarını da barındıran ve serinin gelmiş geçmiş en geniş haritası...

Netflix The Crown ile Emmy ödüllerinde şov yaptı

Netflix, popüler yapımlarından The Crown ile 2021 Emmy ödüllerinde adeta şov yaptı. Şirket toplamda 44 ödül kazanırken, bu ödüllerden 11 tanesini The Crown getirdi....

Okul için teknolojik ürün tavsiyeleri – Video

Okullar açıldı, yüz yüze eğitim başladı. İlkokul, ortaokul ve lise kademelerinin ardından üniversitelerde de eğitim-öğretim dönemi başlıyor. Okullar açılmış olsa da, alışverişler devam ediyor,...