WhatsApp kapak fotoğrafı özelliğini test ediyor

google news abone ol

Meta’nın sahibi olduğu mesajlaşma servisi WhatsApp için sürekli olarak yeni özellikler test ediliyor. Söz konusu özelliklerden en yenisi, Facebook ve Twitter gibi sosyal ağları kullananların aşina olduğu türden. WABetaInfo sitesinin haberine göre, WhatsApp işletme profilleri için kapak fotoğrafı özelliği test ediliyor.

Haberde özelliğin beta kullanıcılarına açıldığı belirtiliyor. Buna ek olarak, özelliğin ilk etapta WhatsApp Business kullanıcılarına sunulması bekleniyor. WABetaInfo tarafından paylaşılan ekran görüntülerinde İşletme Ayarları bölümüne kamera butonu eklendiği görülüyor. Burada kullanıcıların galerilerinden bir fotoğraf seçmesi veya yeni bir fotoğraf çekmesi mümkün olacak.

İşletmenin WhatsApp hesabını ziyaret eden kullanıcılar, profil fotoğrafı ve durumun yanında kapak fotoğrafını da görebilecek. Özellik şimdilik sadece WhatsApp Business hesapları için geliştiriliyor gibi görünse de, uzun vadede tüm kullanıcılara sunulması sürpriz olmayacaktır.

whatsapp kapak fotoğrafıWhatsApp kapak fotoğrafı özelliği dışında başka yeni özellikler de hazırlıyor. Bunlardan biri de, Topluluklar adını taşıyor. Topluluklar özelliği ile grup yöneticilerine gruplar üzerinde daha fazla kontrol imkanı sunulacak. Söz konusu ekstra kontrol imkanları arasında grup içinde grup oluşturma da bulunuyor. Buna ek olarak; yöneticiler, Topluluk Daveti Bağlantısı ile yeni kullanıcıları topluluklara davet edebilecek ve sonrasında diğer üyelerle mesajlaşmaya başlayacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR