Teknoblog Haberleşme WhatsApp iPhone uygulamasında mesaj iletmeye sınırlamalar getiriliyor

WhatsApp iPhone uygulamasında mesaj iletmeye sınırlamalar getiriliyor

WhatsApp iPhone uygulaması için yayınlanan son güncelleme, yalan haberlerin yayılmasını önlemeye yönelik bir adım niteliğini taşıyor.

whatsapp koyu renk modu

whatsapp iphoneWhatsApp iPhone uygulaması için hazırlanan son güncelleme, yalan haberlerin yayılmasını önlemeye yönelik bir adım niteliğini taşıyor. Söz konusu değişiklikler, şirket tarafından yaklaşık 1 ay önce bir blog yazısıyla duyurulmuştu.

Yayınlanan güncelleme ile WhatsApp kullanıcılarının kendilerine gönderilen bir mesajı başkalarına iletimine sınırlamalar getiriliyor. Birkaç yıl önce kullanıma sunulan özellik sayesinde WhatsApp kullanıcıları, kendilerine gelen veya gönderdikleri bir mesajı aynı anda birkaç sohbete daha iletebiliyordu.

Ancak iPhone uygulaması için yayınlanan güncellemeyle birlikte bir mesajın aynı anda gönderilebildiği sohbet sayısı 5 ile sınırlandırıldı. Buna ek olarak, medya içeriği barındıran mesajların yanında görülen hızlı iletim butonu da kaldırıldı. Bu yeni özellikler, ilk olarak mesaj iletim oranının dünyanın geri kalanından daha fazla olduğu Hindistan’da test edilmişti. Hindistan’da WhatsApp üzerinden yayılan yalan haberler bir linç hareketine de yol açmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Apple Watch Nike+ Series 4 yurt dışında satışa çıktı

WhatsApp iPhone uygulamasının tüm kullanıcıları için geçerli olan bu değişikliğin platformun yalan haber yayımı problemine çare olup olmayacağı zamanla anlaşılacak. Bu konuda başka çalışmalar da yapan şirket, akademik çevrelerin desteğini aradığını da daha önce duyurmuştu.

Önceki HaberMinecraft filminin vizyona girişi yönetmen değişikliği nedeniyle gecikecek
Sonraki HaberRazer Phone 2 için oklar 2018’in sonlarını işaret ediyor

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz