WhatsApp iOS uygulamasına sesli görüşme özelliği geliyor

whatsapp-messenger-270315

Bundan birkaç hafta önce WhatsApp Android kullanıcıları için uygulama içinden sesli görüşme yapma imkanı sunmuştu. Bu özellik şimdi de iOS kullanıcılarıyla buluşuyor.

iOS uygulaması için gelen ve iTunes App Store’dan dağıtılmaya başlayan güncelleme ile birlikte WhatsApp kullanan iPhone kullanıcıları diğer WhatsApp kullanıcılarını ücretsiz olarak arayabilecekler. Tabii ki, uygulama üzerinden sesli görüşmeler internet bağlantısı üzerinden gerçekleştirilecek.

WhatsApp iOS uygulamasının son sürümünü yükleseniz bile, sesli görüşme özelliğini hemen kullanamayabilirsiniz. WhatsApp’ın söylediğine göre, sesli görüşme imkanı önümüzdeki birkaç hafta boyunca kademeli olarak sunulacak.

WhatsApp iOS uygulamasının son güncellemesi sadece sesli görüşme özelliğini getirmiyor. iOS 8’in yeni paylaşım sistemi sayesinde fotoğrafları, videoları, web bağlantılarını veya diğer bilgi ya da içerikleri diğer uygulamalar aracılığıyla paylaşabilirsiniz.

Buna ek olarak kamera film rulosuna hızlı erişim için bir buton yerleştirilmiş. Ayrıca birden fazla videoyu tek seferde gönderme imkanı da WhatsApp iOS uygulamasının son güncellemesinin yenilikleri arasında bulunuyor.

Tabii ki, son sürümün en büyük yeniliği sesli görüşme özelliği. Ancak bu imkana kavuşmak için biraz sabırlı olmanız ve WhatsApp’ın hesabınız için sesli görüşme özelliğini açmasını beklemeniz gerekebilir.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....