WhatsApp grup sohbetlerinde gerçek zamanlı konum takibini test ediyor

google news abone ol

whatsapp-ios-250117Dünyanın en popüler mesajlaşma servislerinden biri olan WhatsApp, kullanıcılarına sunmak için yeni özellikler test etmeye devam ediyor. Gönderilen mesajları geri alma ve düzenleme özelliklerinin test edildiğine dair haberler, geçtiğimiz hafta gündeme gelmişti. Test edildiği söylenen bir diğer yeni özellik ise WhatsApp grup sohbetlerini ilgilendiriyor.

WhatsApp geri alma ve düzenleme özelliklerini Android uygulaması için hazırladığı beta sürümünde test ediyor. Grup sohbetleriyle ilgili özelliğin testleri ise hem iOS hem de Android betalarında gerçekleştiriliyor. Canlı konum takibi adını taşıyan bu özellik sayesinde bir WhatsApp grubunun üyeleri, birbirlerinin konumlarını gerçek zamanlı olarak takip edebilecek.

Sızan ekran görüntüleri, canlı konum takibinin 1, 2, 5 dakika ya da süresiz olarak aktive edilebileceğini gösteriyor. Bu özellik, arkadaş grubunun buluşmalarına kimin ne zaman geleceğini görmek adına faydalı olma potansiyeli taşıyor.

whatsapp grup konum takibiWhatsApp grup sohbetlerinde konum takibini kapalı tutacak

WhatsApp grup sohbetlerinde konum takibi özelliğini varsayılan olarak kapalı tutacak. Bu özelliğin ne zaman tüm kullanıcılara ulaştırılacağı henüz bilinmiyor. Ancak WhatsApp’ın sunmayı planladığı özelliklerin kullanıcılarda heyecan uyandırdığı şimdiden söylenebilir.

whatsapp grup konum takibi

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

ÖNE ÇIKANLAR