WhatsApp görüntülü arama özelliği Android’de yeniden test ediliyor

whatsapp görüntülü aramaWhatsApp görüntülü arama özelliğinin testlerini yapmaya başladı. Bu, zamanında 19 milyar dolara Facebook tarafından satın alınan ve bir milyarın üzerinde kullanıcısı bulunan servis üzerinden görüntülü sohbetlerin yapılabileceği anlamına geliyor.

WhatsApp görüntülü arama özelliği şu anda sadece bazı Android kullanıcıları için açık. Üstelik bu kullanıcılara herhangi bir güncelleme olmaksızın söz konusu işlev sunuluyor. Yine de, 2.16.318 sürüm numaralı en son beta versiyonu APK Mirror sitesi üzerinden yükleyip bu yeniliği herkesten önce test etmek mümkün oluyor.

Beta sürümünü yüklediğiniz takdirde kişilerin hemen yanında bir kamera ikonunun göründüğünü fark edeceksiniz. Buradan görüntülü görüşme özelliğini kullanarak arkadaşlarınızla yüz yüze konuşma imkanına sahip olacaksınız.

Umarız, WhatsApp görüntülü arama özelliği bu sefer kalıcı olmak üzere test ediliyordur. Geçtiğimiz mayıs ayında çıkan bir beta sürümünde de video görüşme özelliği etkin hâle getirilmişti, ancak şirket bu özelliği kısa süre sonra geri çekmişti.

WhatsApp görüntülü arama kalitesi iyi görünüyor

Görüntülü arama özelliği sohbet uygulamalarında giderek daha yaygın hâle geliyor. Ana şirket Facebook’un Messenger uygulaması bir yılı aşkın zamandır mobil cihazlar üzerinde görüntülü görüşmeye imkan tanıyor. Bununla birlikte Telegram ve benzeri uygulamalarda da söz konusu özellik bulunmuyor.

Video sohbet özelliğini test edenler hem ses hem de görüntü kalitesinin çok iyi olduğunu söylüyor. Tabii ki, kalite bağlantının durumuna göre değişiklik gösteriyor olmalı.

Xiaomi Avrupa’da Samsung’u geçme başarısını gösterdi

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, sağlam bir büyüme kaydetmeye devam ediyor. Strategy Analytics'in en son rakamlarına göre şirket, 2021'in ikinci çeyreğinde dünyanın iki numaralı...

Twitter Apple ve Google ile giriş desteğini sunmaya başladı

Twitter, Apple ve Google hesaplarıyla platforma erişimi mümkün kılan üçüncü taraf giriş ve kayıt desteğinin duyurusunu yaptı. Mikro blog servisi, aynı e-posta hesaplarının kullanılması...

Amazon Yüzüklerin Efendisi dizisinin yayın tarihini açıkladı

Amazon uzun süredir beklenen Yüzüklerin Efendisi dizisinin yayın tarihini sonunda açıkladı. Ancak diziyi merak edenlerin hemen heyecanlanmamasında fayda var. Zira Yüzüklerin Efendisi, 2 Eylül...