WhatsApp görüntülü arama özelliği Android’de yeniden test ediliyor

whatsapp görüntülü aramaWhatsApp görüntülü arama özelliğinin testlerini yapmaya başladı. Bu, zamanında 19 milyar dolara Facebook tarafından satın alınan ve bir milyarın üzerinde kullanıcısı bulunan servis üzerinden görüntülü sohbetlerin yapılabileceği anlamına geliyor.

WhatsApp görüntülü arama özelliği şu anda sadece bazı Android kullanıcıları için açık. Üstelik bu kullanıcılara herhangi bir güncelleme olmaksızın söz konusu işlev sunuluyor. Yine de, 2.16.318 sürüm numaralı en son beta versiyonu APK Mirror sitesi üzerinden yükleyip bu yeniliği herkesten önce test etmek mümkün oluyor.

Beta sürümünü yüklediğiniz takdirde kişilerin hemen yanında bir kamera ikonunun göründüğünü fark edeceksiniz. Buradan görüntülü görüşme özelliğini kullanarak arkadaşlarınızla yüz yüze konuşma imkanına sahip olacaksınız.

Umarız, WhatsApp görüntülü arama özelliği bu sefer kalıcı olmak üzere test ediliyordur. Geçtiğimiz mayıs ayında çıkan bir beta sürümünde de video görüşme özelliği etkin hâle getirilmişti, ancak şirket bu özelliği kısa süre sonra geri çekmişti.

WhatsApp görüntülü arama kalitesi iyi görünüyor

Görüntülü arama özelliği sohbet uygulamalarında giderek daha yaygın hâle geliyor. Ana şirket Facebook’un Messenger uygulaması bir yılı aşkın zamandır mobil cihazlar üzerinde görüntülü görüşmeye imkan tanıyor. Bununla birlikte Telegram ve benzeri uygulamalarda da söz konusu özellik bulunmuyor.

Video sohbet özelliğini test edenler hem ses hem de görüntü kalitesinin çok iyi olduğunu söylüyor. Tabii ki, kalite bağlantının durumuna göre değişiklik gösteriyor olmalı.

Microsoft CEO’su TikTok görüşmeleri hakkında konuştu

Şimdi hatırlamak oldukça güç olsa da, Microsoft 2020'nin ağustos ayında TikTok'un bir kısmını satın almak için teklif vermişti. Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın TikTok'u...

TikTok aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı geçti

TikTok pazartesi günü yaptığı açıklamada, aylık 1 milyar aktif kullanıcıyı geçtiğini söyledi. Ağustos 2018'de yola çıkan ve ana şirketi Çin merkezli ByteDance'in veri toplama...

Skype yepyeni bir tasarım ve deneyimlerle yenileniyor

Skype'ın son beş yılda çok fazla miktarda tasarım değişikliğinden geçti. Ancak Microsoft hâlâ bir şeyleri yeniden denemeye ve düzeltmeye devam ediyor. Yazılım üreticisi, "gelişmiş,...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun