WhatsApp kullanıcıları yakında fotoğrafları orijinal kaliteyle gönderebilecek

WhatsApp yakında kullanıcılarına görüntü sıkıştırması konusunda endişe duymadan tam kalitede fotoğraf gönderme imkanı sunacak. Bu değişikliğin izleri, platformun Android uygulaması için hazırlanan en son beta sürümünde görüldü. WABetaInfo’nun haberine göre, kullanıcılar fotoğrafları orijinal kalitesinde göndermelerine izin veren bir seçenekle karşılaşacak.

Kullanıcılar uzun süredir fotoğraf gönderirken “otomatik”, “en iyi kalite” ve “veri tasarrufu” seçenekleri arasında tercihte bulunabiliyor. Ancak platform hâlihazırda orijinal boyutunda veya çözünürlüklerinde fotoğraf göndermeye izin vermiyor.

“En iyi kalite” seçeneğinde bile fotoğrafları sıkıştıran uygulama böylelikle hem iletimi daha hızlı yapıyor hem de görselin depolama alanında daha az yer kaplamasını sağlıyor.

WhatsApp orijinal kalitede gönderim seçeneğini videolara getirecek mi?

Söz konusu özellik servisin Android uygulamasının 2.23.2.11 numaralı beta sürümünde görülse de, henüz geliştirme aşamasında olduğu için kullanıcılara açılmış değil. WABetaInfo sitesi, “fotoğraf kalitesi” seçeneğini çizim aracı başlığının altında keşfetti.

WhatsApp’ın bu özelliği videolara getirip getirmeyeceği şu an için bilinmiyor. Özelliğin kullanıma sunulacağı tarih konusunda da şimdilik bilgi verilmiş değil.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun