WhatsApp dijital ödeme sistemi Hindistan’da faaliyette

WhatsApp dijital ödeme sistemi, daha önce de duyurulduğu gibi Hindistan’da tam anlamıyla faaliyete geçti. 2018’de başlayan beta süreci, yetkili mercileri verdiği onayla tamamlanmış oldu. Süreç, veri depolama ve paylaşımından kaynaklanan endişeler nedeniyle yaklaşık 1 yıl uzamıştı.

Hindistan’da 400 milyondan fazla WhatsApp kullanıcısı bulunuyor. Bu da Asya ülkesini haberleşme servisinin en önemli pazarı hâline getiriyor. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in bu gelişmeyi duyurmak için bir video kaydetmesi de Hindistan’ın WhatsApp için önemini gösteriyor.

Zuckerberg, WhatsApp kullanıcılarının artık adeta bir mesaj gönderir gibi arkadaşlarına ve aile üyelerine para transferi yapabileceğini belirtti. Facebook CEO’su, pandemi döneminde fiziki alışverişi minimuma indiren dijital ödeme yöntemlerinin de önem kazandığına dikkat çekti.

WhatsApp’ın ödeme sistemi, Hindistan’ın ulusal ödeme altyapısından yararlanacak. Böylelikle ülkedeki farklı dijital ödeme çözümleriyle WhatsApp’ın hizmeti arasında uyumluluk sağlanmış olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
HarmonyOS 2 ile güncellenen cihaz sayısı 100 milyona ulaştı

Facebook, WhatsApp dijital ödeme sistemi için Hindistan’da beş bankayla birlikte çalışıyor. Bu bankalar şu şekilde sıralanıyor: ICICI Bank, HDFC Bank, Axis Bank, Hindistan Devlet Bankası ve Jio Payments Bank.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...