WhatsApp çoklu cihaz desteği ve iPad uygulaması için geri sayım başladı

Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp, eşzamanlanmış sohbet geçmişli çoklu cihaz desteği üzerinde çalışıyor. WABetaInfo’nun haberine göre, WhatsApp aynı hesabı birden fazla cihazda kullanma imkanı üzerinde testler yapıyor. Bunun yanı sıra bir iPad uygulamasına yönelik çalışmalar da bulunuyor.

WhatsApp şu anda çoklu cihaz desteğini WhatsApp Web üzerinden sunuyor. WhatsApp Web ise bir telefon hesabına bağlı olarak çalışıyor.

WhatsApp Web, bir telefonun açık olmasını ve web’e bağlı olmasını gerekli kılıyor. Ancak çoklu cihaz desteğinde ise telefona sürekli bağlı kalınması gerekmeyecek. Ayrıca kullanıcılar WhatsApp hesaplarını farklı cihazlarda aynı anda kullanabilecekler.

Yeni çoklu cihaz desteğinin dedikoduları aylardır yapılıyordu. Bu özellik kapsamında sohbet geçmişinin eşzamanlanması da yer alacak. Bu sayede WhatsApp kullanıcıları mesajlarını cihazlar arasında eşleştirebilecekler.

Ayrıca WABetaInfo, WhatsApp’ın uzun zamandır söylentileri ortalıkta dolaşan iPad uygulamasını da çıkaracağını haber veriyor. Çoklu cihaz desteğiyle birlikte iPad uygulaması da hazır olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Black Shark 4S'in tasarımı ve özellikleri tanıtımdan önce ortaya çıktı

WhatsApp’ın şu anda 2 milyarı aşkın kullanıcısı bulunuyor. Son aylarda hızlı şekilde yayılan mesajların iletilmesinin sınırlandırılması gibi özellikleri getirmişti. Aynı zamanda geçen hafta da, kullanıcıların mesajlaşma servisi üzerinden yayılabilecek yanlış bilgilerin önüne geçmesine yardımcı olacak arama özelliği gelmişti.

Apple Watch Series 7 Türkiye’de satışa çıktı

Apple Watch Series 7, eylül ayındaki etkinlikte iPhone 13 serisiyle birlikte tanıtılmıştı. Apple, geçen cuma günü ön satışlarına başladığı yeni akıllı saatini, ABD ve...

iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 ekim ayı bitmeden yayınlanacak

Apple'ın en yeni mobil işletim sistemleri iOS 15 ve iPadOS 15 geçtiğimiz ay dağıtma çıkmıştı. iOS 15 özellikle Apple Watch ile telefon kilidini açma...

Galaxy S21 FE tanıtımı için 2022 ihtimali kuvvetleniyor

Samsung, gelecek hafta bir Unpacked etkinliği düzenleyeceğini açıklayarak pek çok kişiyi şaşırtmıştı. Apple ve Google'ın yeni ürünlerini tanıtacağı haftada Samsung'un nasıl bir duyuru yapacağı...

HTC Vive Flow tanıtıldı; sağlık ve eğlence odaklı hafif VR gözlüğü

HTC, beklenen yeni VR cihazının duyurusunu perşembe günü gerçekleştirdi. HTC Vive Flow, yalnızca 189 gram ağırlığında ve bir akıllı telefonla eşleşerek VR içeriği oynatmanıza...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun