WhatsApp Business küçük işletmeleri müşterileriyle buluşturacak

WhatsApp, küçük işletmeler için ücretsiz Android uygulaması WhatsApp Business’ı kullanıma sunuyor. Kademeli olarak dünya genelinde sunulacak olan uygulama Türkiye’de de ilerleyen günlerde Google Play’de yer alacağı belirtildi.

Küçük işletmelerin müşterilerine daha kolay bir şekilde dönüş yapmasını, kişisel ve işle ilgili mesajlarını ayırabilmelerini sağlamaya odaklanan WhatsApp Business uygulaması, önem verdikleri işletmelerle WhatsApp üzerinden iletişim kuran 1,3 milyar insanın da kullanıcı deneyimini iyileştirecek.

WhatsApp Business ile, insanlar ve işletmelerin daha hızlı ve basit bir şekilde iletişim kurmasının mümkün olacağına dikkat çekiliyor.

WhatsApp Business’ın başlıca özellikleri neler?

İşletme Profilleri: Müşterilere, işletmenin tanıtımı, e-posta veya mağaza adresi ve web sitesi bağlantısı gibi bilgileri sağlıyor.

Mesajlaşma Araçları: İşletmeler, akıllı mesajlaşma araçları ile zamandan tasarruf edebiliyor. Bu araçlar arasında sıkça sorulan sorular için hızlı cevaplar, işletmeleri insanlara tanıtan karşılama mesajları ve meşgul olduğunuzda kullanılabilecek mesajlar yer alıyor.

Mesajlaşma İstatistikleri: Mesajların kaç tanesinin okunduğu gibi metrik veriler elde edilerek analiz yapılabiliyor.

WhatsApp Web: WhatsApp Business, masaüstü bilgisayarlarda da kullanılabiliyor.

Hesap Türü: İşletmeler, “işletme hesabı” olarak listeleniyor ve bu sayede insanlar işletmeyle mesajlaştıklarını biliyor. Zaman içinde hesaptaki numarayla, işletme numarasının örtüştüğü teyit edilen kimi işletmelerin hesapları onaylı hesap olarak görünecek.

Kullanıcılar, yeni bir uygulama indirmelerine gerek kalmadan WhatsApp’ı her zamanki gibi kullanmaya devam edebilecek. Aynı zamanda aldıkları mesajlar üzerinde kontrol sahibi olmaya da devam edecekler; dilerlerse işletme numaralarını da engelleyebilecek ve mesajları “gereksiz” olarak işaretleyebilecekler.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

İLGİLİ HABERLER