Western Digital Upthere ile daha iyi bulut özellikleri sunmak istiyor

western digital upthereWestern Digital, fiziksel yedekleme pazarının en önde gelen isimleri arasında bulunuyor. Şirket, gerçekleştirdiği satın alma hamlesiyle bu üstünlüğünü bulut depolama pazarına taşımaya istekli olduğunu da gösteriyor. Western Digital Upthere ile bulut depolama alanında da daha iyi özellikler sunmak istiyor.

Dosyaları ve fotoğrafları cihazlar arasında eş zamanlayan Upthere, 2011’de kurulmuştu. Ancak şirketin uygulamalarıyla kullanıcıların karşısına çıkması 2015’i bulmuştu. O günden bu yana biraz sessiz kalan Upthere, dosyaları eş zamanlama ve sonra bulma sürecini sadeleştirmeyi vadetmişti.

Ancak Upthere’in bu sözü tam anlamıyla yerine getirmesi çok kolay görünmüyor. Apple ve Google’ın son iki yılda bu konuda ciddi ilerleme kaydettiğini unutmamak gerekiyor. Buna ek olarak, bu iki şirketin söz konusu işlemler için kullanıcılardan ekstra ücret talep etmediğini de hatırlatmakta fayda var.

Western Digital Upthere markasını koruyacak

Western Digital tarafından yapılan açıklamada, Upthere’in faaliyetlerini sürdüreceği belirtildi. Upthere yeni dönemde de yeni özellik ve ürünler geliştirmeye devam edecek. Western Digital’ın fiziksel depolama seçenekleriyle bir entegrasyonun planlanıp planlanmadığı, hâlâ belirsizliğini koruyor. Western Digital şimdilik sadece satın almanın şirketin ürün portföyünü ve yeni bulut tabanlı tekliflerini geliştireceğini söylemekle yetindi.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...