Teknoloji

Western Digital My Passport Wireless bilgisayar ve mobil cihazlara kablosuz bağlanabiliyor

wd-my-passport-wireless-040914-1

Western Digital 10 yıllık My Passport serisine yeni bir ürün ekledi. My Passport Wireless olarak adlandırılan bu yeni ürün Wi-Fi destekli depolama sürücüsü olma özelliğini taşıyor.

My Passport Wireless’i kullanarak akıllı telefon veya başka bir cihazla kablosuz bağlantı üzerinden içerik paylaşımında bulunabilirsiniz. Fiziksel sürücü temel olarak birden fazla cihaza bağlanmanıza ve daha sonra da hem yerelde hem de bulutta depolanan dosyalarınıza
 izin veriyor. Western Digital’in belirttiğine göre My Passport Wireless bütün bilgisayar ve mobil cihazlara birbirine dolaşan kablolara veya İnternet bağlantısına ihtiyaç duymadan bağlanabiliyor.

My Passport Wireless sürücü en çok sekiz aygıtın aynı anda bağlanmasını ve sürücüye kaydedilmiş içeriğe erişilmesini sağlayan kendi kablosuz ağını yayınlıyor. 500GB, 1TB veya 2TB modeller sayesinde kullanıcılar artık yüzlerce saatlik filmlerin ve şarkıların yanında, fotoğrafları ve diğer dijital dosyaları kaydedebilir ve bunlara tipik olarak minimum depolama kapasitesiyle sınırlanmış olan akıllı telefonlarından ve tabletlerinden erişebilir.

Portatif kablosuz sürücüdeki MIMO teknolojisine sahip Wireless N kablosuz performansını arttırarak kullanıcıların dosyalara hızla erişip bunları aktarabilmesini ve ayrıca aynı anda en çok dört tane HD videoyu oynatabilmesini sağlıyor. Tekrar şarj edilebilen gömme batarya ile altı saate kadar kullanım süresi ve 20 saate kadar standby gücü sunan bu sürücü mükemmel bir seyahat arkadaşı.

wd-my-passport-wireless-040914-3
My Passport Wireless sürücü ile kullanıcılar WD’nin iOS ya da Android mobil aygıtlar için ödüllü WD My Cloud mobil uygulamasını kullanarak en sevdikleri dijital içeriğe her yerde, her zaman erişebilir. WD My Cloud mobil uygulaması bir My Passport Wireless sürücüye kolayca bağlanarak basit ürün kurulumunu yapar ve kurulumun ardından mobil uygulama sürücüdeki içerikte sezgisel gezinmeyi, bunları paylaşmayı ve oynatmayı sağlar. WD My Cloud uygulaması ayrıca My Passport Wireless sürücüsü olan WD My Cloud kişisel bulut depolama ailesindeki ve Dropbox, OneDrive ve Google Drive gibi başlıca kamu bulut hizmetlerindeki içeriğe sadece bir uygulamadan erişimi sağlayarak kullanıcının bütün içeriğinin tek bir uygulama ve kullanıcı arayüzü çatısında birleşmesine yardım eder.

Akıllı telefon ve tablet gibi mobil aygıtların yanı sıra, portatif kablosuz depolama sürücüsü üzerinde taşıdığı SD kartı yuvası ile kameralar için ideal bir arkadaştır. İster ticari amaçlı büyük boyutlu fotoğraf ve video çekiyor isterseniz sadece tatil sırasında aile fotoğrafları ve videoları çekiyor olun, My Passport Wireless sürücü sayesinde bellek kartlarınızın dolu olması sebebiyle bir anı bile kaçırmazsınız. Gömme SD kartı yuvası sayesinde kullanıcılar kendi içeriklerini SD kartından My Passport Wireless sürücüye kopyalayarak daha fazla hatıra için yer açabilir. Ayrıca, bu sürücü entegre FTP yardımıyla uyumlu kablosuz kameralara bağlanarak kullanıcıların fotoğrafları çektikleri anda kameralarından sürücüye otomatik aktarmasını sağlar.

My Passport Wireless’in 500 GB, 1 TB ve 2 TB kapasiteli versiyonları için sırasıyla 199$+KDV, 249$+KDV ve 299$+KDV fiyatlar belirlendi. My Cloud mobil uygulamasını da App Store ve Google Play’den ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER