EğlenceManşetler

Wednesday Netflix’ten ikinci sezon onayını aldı

wednesday netflix

Son zamanların en popüler yapımlarından biri olan Wednesday Netflix‘ten ikinci sezon onayı aldı. Dizinin sevenleri için şimdiden heyecan yaratan ikinci sezonun detayları ve sezona dair daha fazla bilgi önümüzdeki dönem içerisinde paylaşılacak. Dizinin yaratıcı ve baş yapımcıları Alfred Gough ve Miles Millar, Netflix’in Tudum sitesine verdikleri röportajda ikinci sezon ile ilgili hislerinden bahsederken şu sözleri kullandı:

“Dünyanın dört bir yanından insanlarla bağ kuran böyle bir diziyi yaratmak inanılmaz bir deneyimdi. Wednesday’in çetrefilli yolculuğunu ikinci sezonda da anlatmak için çok heyecanlıyız. Yepyeni bir sezonun dünyasına adım atarak Nevermore’un çılgın ve bir o kadar da tuhaf dünyasını daha derinlemesine keşfetmek için sabırsızlanıyoruz. Yalnızca Wednesday’in bizden önce her şeyi yok etmediğinden emin olmamız gerekli.”

Wednesday Netflix’in en başarılı dizilerinden biri hâline geldi. Yayınlandığı ilk 28 gün içerisinde 1.237 milyar saat izlenen dizi, İngilizce dilinde en çok izlenen diziler arasında ikinci sırada yer alıyor. Yayınlandığı günden bu yana 182 milyondan fazla haneye ulaşan Wednesday, 1 milyar saat izleme süresini yalnızca ilk üç haftasında geçerek Stranger Things 4. Sezon ve Squid Game’e yaklaştı ve bu eşiğe yayınlandığı ilk 28 gün içerisinde ulaşan üçüncü dizi oldu.

Wednesday Netflix’in İngilizce dizileri arasında bir hafta içerisinde en çok izlenen dizi rekorunu ilk önce ilk haftasında 341.23 milyon saat ve daha sonra ikinci haftasında 411.29 milyon saat izlenerek yalnızca bir değil iki defa kırdı. Şimdiye kadar altı hafta üst üste 100 milyon saatin üstünde izlenerek rekor kıran dizi, Netflix dışındaki platformlarda da popülaritesini kanıtladı.

Wednesday Netflix dışındaki platformlarda da büyük popülarite yakaladı

#WednesdayAddams etiketi TikTok’ta 22 milyardan fazla görüntülenmeye ulaştı. Wednesday’in ikonik dans sahnesi  sosyal medyada viral oldu. Dizinin hayranları, Lady Gaga’ya ait olan “Bloody Mary” şarkısını kullanarak yarattığı içeriklerle, şarkının Spotify’da çalınma sayısını dizinin yayınlanmasından bir ay öncesine kıyasla  yüzde 1800’den fazla artırdı. Lady Gaga bile bu eğlenceye bizzat katıldı. Dizide yer alan ikonik dans sahnesi videosuna dizinin oyuncularından gelen tepkiler, 80 milyonu aşkın görüntülenmeye ulaşarak hayranları daha da fazla heyecanlandırdı.

İLGİLİ HABERLER