Teknoloji

Wear OS Apple Watch’ta olan bir özelliğe kavuşuyor

wear os

Google Wear OS işletim sistemine ebeveynlerin oldukça seveceği türden yeni bir özellik daha ekliyor. Bu özellik sayesinde anne ve babaların çocuklarının akıllı saat kullanımını takip etmesi ve yönetmesi kolaylaşıyor.

Google Play Hizmetleri için hazırlanan son güncelleme, Wear OS’e “Okul Zamanı” isimli bir özellik getirdi. Google’ın sürüm notlarında söz konusu özellik şu şekilde tanımlanıyor: “Ebeveynseniz Okul Saati’ni çocuğunuzun kullanabileceği uygulamaları sınırlayacak ve cihazının sesini kapatacak şekilde ayarlayabilirsiniz.”

Açıklamada ek ayrıntılar yer almıyor; ancak Wear OS’deki “Okul Zamanı”, Apple Watch’taki “Okul Zamanı” özelliğine benzer görünüyor. Apple’ın sürümü, ebeveynlerin uygulamaları ve komplikasyonları engellemesine ve planlanan zaman aralıklarında Rahatsız Etmeyin seçeneğini açmasına olanak tanıyor. Ancak ebeveynler, planlanan Okul Zamanı sırasında öğle yemeği ve acil aramalar gibi şeyler için molalar ekleyebiliyor.

Okul Zamanı özelliği tüm Wear OS saatlere gelecek mi?

W

Wear OS’deki yeni Okul Zamanı özelliğinin benzer şekilde çalışıp çalışmayacağı belli değil, ancak açıklama öyle olduğunu gösteriyor. Bu özelliğin platformla çalışan tüm akıllı saatleri destekleyip desteklemeyeceği de belirsizliğini koruyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER