WD Blue: Üretkenlerin ihtiyaç duyduğu alan onda

wd blueİnsanlar günümüzde çok daha fazla miktarda veri tüketiyor, ancak ürettikleri veri miktarının da azımsanmayacak derecede olduğunu kabul etmek gerekiyor. Her gün akıllı telefonlarımızla milyarlarca fotoğraf ve video çekiyoruz. Bunun dışında gerek işte gerek özel hayatta birçok belge oluşturuyoruz. Sayıları giderek artan bulut depolama çözümleri sayesinde verilerimizi uzaktaki sunucularda güvenli şekilde saklayabiliyoruz, ancak hâlâ eski nesil yöntemlerden vazgeçmek istemeyen, verilerini kendi bilgisayarında güvenle saklamayı arzulayan birçok kullanıcı var. Onlar için de kullanabilecekleri bir numaralı kaynak sabit disk sürücüleri oluyor.

Depolama çözümleri konusunda önde gelen şirketlerden bir tanesi olan Western Digital, WD Blue serisi altında büyüklüğü 6 TB’ye varan kapasiteye sahip sabit disk sürücüleri sunuyor. Masaüstü ve hepsi-bir-arada bilgisayarlar için tasarlanan WD Blue sürücüler sayesinde PC’nizi daha da güçlendirmeniz mümkün oluyor. Giriş seviyesinde 1 TB’lık kapasite ideal görünürken, orta segment kullanıcılar için 2-4 TB, daha da fazlasını isteyen kullanıcılar için ise 5 veya 6 TB öneriliyor.

6 TB gibi yüksek kapasitesi sayesinde WD Blue onlarca film, oyun, dosya, uygulama ve daha fazlasını saklama fırsatı sunuyor. SATA 6 Gb/s arayüzü üzerinden sisteme bağlanıyor ve 175 MB/s’lik ana bilgisayar sürücü arası sürekli bağlantı sağlıyor. 3.5 inç biçim faktörlü bu diskin dönüş hızı 5400 rpm. 64 MB önbellek kapasitesi de mevcut. Boştayken 25 dBA, arama sırasında ise ortalama 28 dbA’lık ses düzeyine sahip olan WD Blue 6 TB, 750 gr. ağırlıklı bir gövdeyle geliyor. IntelliSeek adı verilen bir teknoloji de güç tüketimini, gürültü ve titreşimi azaltmak için optimum arama hızlarını hesaplıyor.

Western Digital bu yüksek kapasiteli sabit disk sürücüsünü Acronis True Image WD Edition adlı bir yazılımla sunuyor. Bu yazılım paketi yedekleme, sürücüleri kopyalama, işletim sistemini, uygulamaları, ayarları, tüm verileri yedekleme; bunun yanı sıra artık ihtiyaç duyulmayan tüm gizli verileri güvenli şekilde silme özelliğine sahip. Ayrıca bu yazılım kullanıcılara sistemi ve kaybedilen verileri hızlı ve kolay bir şekilde geri yüklemeye yardımcı olacak araçları da bünyesinde barındırıyor.

WD Blue 6 TB video yapımcıları için de ideal

WD Blue 6 TB özellikle video prodüksiyon işleriyle uğraşanlar için güvenilir bir depolama çözümü olacaktır. 4K Ultra HD video kaydı yapan kameralarla elde edilen yüksek boyutlu videoları saklamak için de bu sabit disk sürücü epey elverişli bir ortam sunuyor. 6 TB’lık sürücü 281.25 saatlik 4K videoyu depolama yeteneğine sahip.

Yazının başında da belirttiğimiz gibi, artık çok fazla miktarda veriyle haşır neşir oluyoruz. Bunları saklamak için de yerel ortam en güvenli çözümlerden bir tanesi. WD Blue serisi yüksek kapasiteli sabit disk sürücüler yüksek performans, kullanışlı araçlar ve optimum güvenlik sunmalarıyla öne çıkıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Ikea’dan kablosuz şarj için masa altına monte edilebilen yeni çözüm

Ikea, kablosuz şarj için şimdiye kadar sunduklarından daha farklı bir çözüm duyurdu. Şirketin Sjömärke isimli kablosuz şarj aleti, standart masaların veya çalışma masalarının altına...

Call of Duty Mobile ikinci yaşını yeni haritayla kutluyor

İlk olarak COD: Black Ops 4'te tanıtılan ve içerisinde Malikâne, Nuketown ve İnşaat Alanı haritalarını da barındıran ve serinin gelmiş geçmiş en geniş haritası...

Netflix The Crown ile Emmy ödüllerinde şov yaptı

Netflix, popüler yapımlarından The Crown ile 2021 Emmy ödüllerinde adeta şov yaptı. Şirket toplamda 44 ödül kazanırken, bu ödüllerden 11 tanesini The Crown getirdi....

Okul için teknolojik ürün tavsiyeleri – Video

Okullar açıldı, yüz yüze eğitim başladı. İlkokul, ortaokul ve lise kademelerinin ardından üniversitelerde de eğitim-öğretim dönemi başlıyor. Okullar açılmış olsa da, alışverişler devam ediyor,...