watchOS 7 Beta sürümü ilgilenen Apple Watch sahipleriyle buluştu

Meraklı Apple Watch sahipleri için yayında

Apple iOS, iPadOS, macOS ve tvOS’in gelecek güncellemeleri için beta sürümlerini çoktan yayınlamıştı. Son olarak watchOS 7 public beta da bu zincire eklenmiş oldu.

watchOS 7 güncellemesi ile birlikte Apple Watch sahiplerini yeni saat kadranları bekliyor. Aynı zamanda saat kadranlarını arkadaşlarla paylaşmak, özelleştirilmiş saat kadranlarını web’den indirmek de mümkün olacak.

Bu yılın akıllı saat işletim sistemi güncellemesi ile birlikte gelecek en önemli yeniliklerden bir tanesi de uyku takibi olacak. watchOS 7 ile birlikte yeni bir Uyku uygulaması geliyor. Bu uygulama sayesinde her gece kaç saat uyuduğunuzu görebileceksiniz. Ne var ki, Apple henüz uyku kalitesi ve farklı döngüler hakkında bilgi gösteriminde bulunmuyor.

Apple Watch, watchOS 7 ile birlikte daha fazla fitness takip özelliği kazanıyor. Bunların arasında dans, fonksiyonel kuvvet antrenmanı ve soğuma aktiviteleri de bulunuyor. Haritalar uygulamasına ise bisiklet ile yol tarifleri ekleniyor. Ve Apple’ın akıllı saati bundan böyle ellerinizi yıkamakta olduğunuzu anlayacak ve 20 saniyelik bir zamanlayıcı ile ellerinizi gerçekten uzmanların önerdiği süre boyunca yıkamanızı sağlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Realme Q3s Snapdragon 778G ile benchmark testinden geçti

Cihaz üzerinde dikte özelliği gibi küçük, ancak yararlı bir iyileştirme sayesinde konuşmaların metne çevrilmesi hızlanacak. Buna ek olarak Siri ile çeviri desteği de var, ancak bu destek henüz Türkçeyi kapsamıyor.

watchOS 7 beta yüklemek isteyenler için uyarı

Apple’ın web sitesinde watchOS ile ilgili olarak gelecek tüm yenilikler sergileniyor. watchOS 7 public beta sürümünü indirerek siz de bunları test edebilirsiniz. Bu arada henüz beta aşamasında olduğu için, watchOS 7 beta sürümünü her gün kullandığınız Apple Watch’a yükleme konusunda iki kez düşünmenizi öneririz. Eğer yüklemeye kararlıysanız, yedek almayı unutmayın. Daha sonra Apple Beta Programı üzerinden kayıt olabilir ve indirme işlemini iPhone’unuz aracılığıyla başlatabilirsiniz.

Bu arada, watchOS 7 yenilikleri için yayınladığımız ön inceleme yazısı ve videosuna da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Apple Watch Series 7 Türkiye’de satışa çıktı

Apple Watch Series 7, eylül ayındaki etkinlikte iPhone 13 serisiyle birlikte tanıtılmıştı. Apple, geçen cuma günü ön satışlarına başladığı yeni akıllı saatini, ABD ve...

iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 ekim ayı bitmeden yayınlanacak

Apple'ın en yeni mobil işletim sistemleri iOS 15 ve iPadOS 15 geçtiğimiz ay dağıtma çıkmıştı. iOS 15 özellikle Apple Watch ile telefon kilidini açma...

Galaxy S21 FE tanıtımı için 2022 ihtimali kuvvetleniyor

Samsung, gelecek hafta bir Unpacked etkinliği düzenleyeceğini açıklayarak pek çok kişiyi şaşırtmıştı. Apple ve Google'ın yeni ürünlerini tanıtacağı haftada Samsung'un nasıl bir duyuru yapacağı...

HTC Vive Flow tanıtıldı; sağlık ve eğlence odaklı hafif VR gözlüğü

HTC, beklenen yeni VR cihazının duyurusunu perşembe günü gerçekleştirdi. HTC Vive Flow, yalnızca 189 gram ağırlığında ve bir akıllı telefonla eşleşerek VR içeriği oynatmanıza...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun