watchOS 8.5 Apple Watch Series 7’nin hızlı şarj yeteneğini etkilemiş olabilir

google news abone ol

Apple Watch Series 7, selefine göre daha uzun pil ömrüyle gelmese de daha hızlı şarj imkanı sunuyor. En azından geçen hafta çıkan watchOS 8.5’e kadar durumun böyle olduğu öne sürülüyor. Bir 9to5Mac haberine göre, bazı kullanıcılar watchOS 8.5’e güncelledikten sonra hızlı şarjın artık çalışmadığından şikayet ediyor.

Hızlı şarj, Series 7’ye has bir özellik. Bunun sayesinde Apple, Watch’un pilinin yaklaşık 45 dakikada yüzde 0’dan yüzde 80’e çıkabileceğini söylüyor. Ancak Reddit, Apple’ın destek forumları ve MacRumors forumlarındaki Series 7 sahipleri, Watch’larının çok yavaş şarj olduğunu söylüyor. Birkaç Reddit kullanıcısı, Watch’un 15-20 dakikada yalnızca yaklaşık yüzde 5 şarj olabildiğini iddia etti. Bu arada, Apple’ın forumunda bir kullanıcı, Watch’un bir saat içinde yalnızca yüzde 5 şarj edilebildiğini iddia etti. Apple ise, bir Apple Watch SE’nin pilinin 1,5 saatte yüzde 80’e ulaşabileceğini söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple Watch Series 7 İncelemesi

Başlangıçta, sorunun yalnızca Belkin’in 3’ü 1 arada BoostCharge Pro kullananları etkilediği belirtilmişti. Bununla birlikte, bazıları o zamandan beri sorunun Apple’ın kendi hızlı şarj aksesuarına kadar uzandığını iddia edenler var.

Apple, ilk neslinden bu yana Apple Watch’un tek bir şarjla 18 saate kadar kullanım imkanı sağlayacağını belirtiyor. Bazı nesillerde bir buçuk veya iki günlük pil ömrüne ulaşmayı başardık, ancak çoğu kullanıcının saatlerini kesintisiz biçimde  kullanmaları için her gün şarj etmeleri gerekiyor. Hızlı şarj, özellikle uyku takibi için Apple Watch’u kullanmak isteyenlere yarıyor. Bu sayede sabah evden çıkmadan önce hazırlanırken saati hızlı şekilde şarj etmek mümkün hâle gelmişti.

Watch Series 7’de hızlı şarj kullanışlı olmakla birlikte, bunun kullanımı için bazı şartların sağlanması gerekiyor. Öncelikle Series 7, uyumlu bir hızlı şarj aksesuarıyla birlikte geliyor, ancak kendi USB-C güç adaptörünüzü sağlamanız gerekir. Bu, aynı zamanda burada göreceğiniz Apple’ın teknik gereksinimlerini de karşılamalıdır. Eski Apple Watch şarj aksesuarları Series 7 ile çalışsa da daha yüksek şarj hızları elde edemezsiniz. Ayrıca, üçüncü taraf bir şarj cihazı kullanıyorsanız, bu muhtemelen hızlı şarjı desteklemiyordur. Şu anda bu özelliği destekleyen yalnızca iki üçüncü taraf Apple Watch şarj cihazı var ve her ikisi de Belkin üretimi.

Tahmin ediyoruz ki, bir çözüm yakında gelecektir. O zamana kadar şarj süresini düşünerek hareket etmeniz yerinde olacaktır.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yandex Rusya ile bağlarını koparmayı planlıyor

Yandex Rusya'nın teknoloji alanındaki en tanınmış markası konumunda. Son yıllarda Batılı rakiplerinin gerisinde kalmamak için sıkı bir mesai harcayan şirket kendi akıllı cihazlarını, sürücüsüz...

Twitter şirketlere altın rengi, resmi kurumlara gri tik verecek

Twitter yenilenmiş Onaylamış Hesap programını 2 Aralık'ta hayata geçirecek. Yenilenmiş programda manuel doğrulama aşaması uygulanırken, farklı kullanıcı türleri için farklı renklerde tikler verilecek. Konuyla...

Netflix Sıcak Kafa dizisinden yeni görüntüler paylaştı

Netflix Sıcak Kafa dizisinin duyurusunu daha önce yapmıştı. Apokaliptik bir dünyayı anlatan dizinin resmi fragmanı ve yeni görüntüleri paylaşıldı. Yeni görüntüler izleyicileri nelerin beklediği...

Spotify Storylines Gaye Su Akyol’un yeni albümüyle Türkiye’de

Spotify’ın sanatçılar ve hayranları arasındaki bağı her zamankinden daha fazla güçlendiren özelliği Storylines, Türkiye’deki müzikseverlerle buluşuyor. Spotify Storylines, ilk kez, Gaye Su Akyol’un dördüncü...

ÖNE ÇIKANLAR