Watch etkinliği öncesinde Apple Online Store çevrim dışı oldu

apple-online-store-090315

Apple’ın bu akşam düzenleyeceği “Spring Forward” isimli Apple Watch etkinliğine sayılı saatler kala, Apple Online Store çevrim dışı oldu. Cupertino merkezli şirketin çevrim içi mağazasına erişilememesi, akşam gerçekleşecek etkinliğin ardından yeni ürünlerin satışa çıkacağının güçlü bir göstergesi olarak niteleniyor.

Yeni MacBook’lar yeni ürün konusunda pek çok kişinin aklına gelen ilk cevap konumunda. Etkinliğin yıldızı olması beklenen Apple Watch için ön sipariş sürecinin başlaması da ihtimaller arasında yer alsa da, ürün nisan ayında piyasaya sürüleceği için Apple’ın ön sipariş takvimini daha geç başlatması akla daha yatkın geliyor.

Apple’ın bu akşam gerçekleştirilecek etkinliğin ardından yenilenen 13 inç MacBook’ları satışa sunması bekleniyor. Söz konusu cihazdan etkinlikten bahsedilmemesi de epey muhtemel gözüküyor.

Cupertino merkezli şirketin 12 inç Retina ekranlı MacBook Air üstünde çalıştığına da kesin gözüyle bakılsa da, bu ürünün piyasaya çıkışı için yılın ikinci yarısı işaret ediliyor.

İLGİLİ HABERLER