Warner Bros. 35 filmi 4K Blu-ray formatında yayınlayacak

warner bros. mad max: fury road

Ev eğlence sistemlerinde 4K desteği giderek daha yaygın bir hâle geliyor. Bu desteğin hakkını verebilecek içerikler de her geçen gün artıyor. Ünlü film stüdyosu Warner Bros. 2016’da 35 filmi 4K Blu-ray formatında yayınlayacağını açıklayarak bu değişimin öncülerinden biri olma konusundaki isteğini ortaya koymuş oldu. Şirket, ilk etapta aralarında Lego Filmi ve Mad Max: Fury Road’un da bulunduğu dört filmi 4K Blu-ray formatında sunacak. Genişleme sürecinde Pasifik Savaşı gibi filmler de koleksiyona dahil olacak.

Ünlü film stüdyosunun 4K Blu-ray koleksiyonuna eklediği yeni filmleri, ev eğlence sektörünün geleceğine dair vizyonunu ortaya koyacağı CES 2016 esnasında duyurması da ilginç bir tesadüf niteliğini taşıyor. Pek çok cihaz üreticisi, 2016’da piyasaya çıkacak cihazlarında 4K ve HDR desteği sağlıyor. Warner Bros da bu desteği boşa çıkarmamak adına Ultra HD desteğinin yanı sıra dijital mecradan yayınlanan filmlerine HDR desteği getiriyor. Şirketin bazı filmleri ise Dolby Atmos ses teknolojisini barındıracak.

Warner öncesinde diğer film stüdyoları da 4K film koleksiyonlarına ilişkin duyurular yapmıştı. Geçtiğimiz yıl düzenlenen IFA 2015’te Samsung ile güçlerini birleştiren Fox, Fantastik Dörtlü ve Labirent: Ölümcül Kaçış gibi filmleri 4K formatında sunacağını açıklamıştı. Sony’nin katalogunda ise Muhteşem Örümcek Adam 2 ve Pinapple Express gibi filmler yer alıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine amiral gemisi telefonları kadar önem...