Teknoblog Haberleşme

Vodafone’un İkitelli santrali de selden nasibini aldı

PAYLAŞ

Bu sabahın erken saatlerinde İstanbul’un batısında, özellikle İkitelli bölgesinde etkili olan sel felaketi Vodafone’u fazlasıyla etkiledi.

Sabahtan beri bazı Vodafone aboneleri, ki aralarında biz de bulunuyoruz, cep telefonlarını kullanamıyorlar. Daha sonra ortaya çıktı ki, Vodafone’un İkitelli’de bulunan santrali de selden nasibini almış. Günün ilerleyen saatlerinde Vodafone bir basın açıklaması yayınladı. Neyse ki, santral binasında çalışanlar güvenli bir şekilde tahliye edilmiş. Sistemlerin geri döndürülmesi için de çalışmalar sürüyormuş. Basın bültenini yazının devamında bulabilirsiniz.

Dün geceden bu yana aralıksız devam eden yağmur ve sel felaketi İstanbul?un bir bölümünde de çok ciddi hasarlara ve maalesef ölümleri yol açmıştır. Bu büyük felakette mağdur olan vatandaşlarımıza başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimizi iletmek istiyoruz.

Bu büyük felaket Vodafone Türkiye?nin İkitelli Basın Ekpres yolu üzerinde bulunan veri santralini de bu sabah 07:50 itibariyle kullanılamaz hale getirmiştir. Bu santralden hizmet alan İstanbul?un Kuzeybatı?sı ve Trakya bölgesindeki abonelerimizin bir bölümü şu anda iletişim sorunları yaşamaktadır. İlk adım olarak İkitelli binasındaki çalışanlarımız güvenli bir şekilde tahliye edilmiştir. Sistemin diğer veri santralleri üzerinden sağlıklı hizmet vermesi ve etkilenen abonelerimizin en geç gün sonuna kadar sorunsuz bir şekilde hizmet almalarını sağlamak üzere çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir.

PAYLAŞ
  • sefa ucar

    ilk öncelikle gecmişolsun dileklerimi arz ederim allahtan gelen bişi önüne gecilmez ne olursa olsun vodafon müşterisiyim inş en kısa zamanda sorunlar çözülür tekrardan gecmiş olsun….