Vodafone Arena açılış tarihi belli oldu

vodafone arena açılış tarihi

Beşiktaş futbol kulübünün maçlarına ev sahipliği yapacak Vodafone Arena’nın inşaatında sona gelindi. Bugün İstanbul’da Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman ve Vodafone CEO’su Gökhan Öğüt’ün katıldığı basın toplantısıyla Vodafone Arena açılış tarihi açıklandı.

Beşiktaşlıların yaklaşık 2,5 yıldır büyük bir özlemle bekledikleri Vodafone Arena kapılarını 11 Nisan 2016’da açacak. Beşiktaş, bu tarihte Bursaspor’u ağırlayacak. Devlet erkanı ve divan kurulu üyeleri için açılış ise 10 Nisanda gerçekleştirilecek.

Ülke gündemi nedeniyle taraftar açılışının daha sonraya bırakıldığı belirtilirken, önümüzdeki altı ay boyunca stadyumdaki farklı tesislerin açılışlarının gerçekleştirileceği ve Vodafone Arena’nın konserlere de ev sahipliği yapacağı ifade edildi.

vodafone-arena-220316-2

Basın toplantısında konuşan Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman, inşaat sürecinde yaşadıkları zorluklara değindi. İnşaatın başlamasından sonra stadın konumundan ötürü problemler yaşadıklarını belirten Orman, ortaya çıkan yapının tüm İstanbul ve Türkiye için bir değer olduğunu söyledi. Stada toplamda 400 milyon TL yatırım yapıldığını söyleyen Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı, yapım sürecinde locaların neredeyse tamamını sattıklarını ve 20 kişinin de sırada olduğunu belirtti.

Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt ise toplantı sırasında Vodafone’un 4.5G teknolojisiyle Vodafone Arena’ya bağlanarak çalışmaların geldiği son noktayı canlı yayında gösterdi. Öğüt, Beşiktaş ile olan ilişkilerini bir “düş ortaklığı” olarak tanımladı. Vodafone Türkiye olarak Vodafone Arena’yı çok benimsediklerini söyleyen Öğüt, bu eserin bir parçası olmaktan gurur duyduklarını belirtti.

Vodafone Arena’nın sadece İstanbul’un değil, Türkiye’nin de merkezi olduğunu söyleyen Gökhan Öğüt, muhteşem konumunun Vodafone Arena’yı eşsiz kılan şeylerden biri olduğunu belirtti. Stadyumun mimarisindeki estetiğe ve çevre uyumluluğuna dikkat çeken Vodafone Türkiye CEO’su, Beşiktaş’ın yeni evinin tüm şehrin faydalanabileceği ve sürekli yaşayan bir tesis olacağını vurguladı.

vodafone-arena-220316-3

Vodafone Arena’nın Türkiye’nin “İlk ve tek akıllı stadyumu” olduğunu söyleyen Öğüt, stadın Vodafone Türkiye olarak hayalini kurdukları “Dijital Türkiye” için bir ağıt niteliği taşıdığını belirtti. Vodafone Arena uygulamasıyla stadyumda olan ya da olamayan tüm taraftarların maçı ambiyansını daha iyi hissetmelerini istediklerini söyleyen Öğüt, uygulamanın detaylarının yakında açıklanacağını belirtti.

İLGİLİ HABERLER