Vivo Y31s Qualcomm Snapdragon 480 işlemciyle geliyor

5G destekli Qualcomm Snapdragon 480’in duyurusu geçtiğimiz hafta yapılmıştı. Bu işlemciyi taşıyan ilk telefonun tanıtılması da fazla zaman almadı. Vivo Y31s, Snapdragon 480 işlemcili ilk akıllı telefon olarak gözler önüne çıktı.

Akıllı telefonda 6.58 inç büyüklüğünde IPS LCD ekran bulunuyor. Bu ekranın yenileme hızı 90 Hz, çözünürlüğü ise Full HD+. Ekranın üzerindeki damla çentikte ise 8 megapiksel çözünürlüklü ön kamera bulunuyor. Telefonun arkasında ise 13 megapiksel kameraya 2 megapiksel derinlik sensörü eşlik ediyor. LED flaş da kamera modülüne yerleştirilmiş.

Snapdragon 480 işlemcili telefonda hem mmWave hem de Sub-6 GHz 5G şebekeler destekleniyor. Bu işlemciye 4 veya 6 GB RAM eşlik ediyor. Telefonun dahili depolama alanı kapasitesi ise 128 GB.

Akıllı telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi ise 5000 mAh kapasiteli pil veriyor. Bu pil 18W şarj desteğine sahip. Telefon kutusundan Android 11 ve FunTouch OS 10.5 kullanıcı arayüzüyle çıkacak. Renk seçenekleri ise gri, kırmızı ve gradyan olarak sıralanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Edge'in şifre yöneticisi şimdi mobil uygulamalara giriş için kullanılabiliyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
iPhone 13 çentiği yüzde 25 oranında daha küçük olacak

Vivo Y31s, Çin’de satışa sunulmuş durumda. Telefonun 4 GB RAM’e sahip versiyonu Çin’de 1498 yuan (1719 TL) karşılığında satılıyor. 6 GB RAM isteyenlerin ise 1698 yuan (1949 TL) ödemesi gerekiyor.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...

iPhone 12 satışları Apple’a durgun dönemde rekor gelir ve kâr getirdi

Apple'ın rekor kıran kazanç raporları dizisi açıklanan en son çeyrek raporuyla birlikte devam ediyor. Şirket, geride kalan Nisan-Haziran 2021 döneminde 81,43 milyar dolar gelir...