Teknoloji

Vivo X90 Pro+’ın kamera ve ekran özellikleri tanıtımdan önce görüldü

vivo x90 pro+

Vivo X90 serisi 22 Kasım’da resmiyet kazanacak. Tanıtıma sayılı saatler kala serinin üyeleriyle ilgili sızıntılar da sürüyor. Bunların en yenisi Vivo X90 Pro+’ın ekran ve kamera özelliklerini oldukça detaylı şekilde görmeyi mümkün kılıyor.

Telefonun resmi web sayfası için hazırlandığı anlaşılan görselde kamerayla ilgili neredeyse tüm bilgilere ulaşılabiliyor. Buna ek olarak, yeni ekrana dair bilgiler de aynı sayfa sayesinde şimdiden görülebiliyor.

X90 Pro+’ta ana kamera görevini 1 inçlik Sony IMX989 sensör üstleniyor. Samsung tarafından üretilen E6 OLED panel ise LPTO 4.0 teknolojisini barındırıyor.

Akıllı telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemcinin bulunması bekleniyor. Vivo’nun V2 görüntü sinyali işlemcisinin varlığı ise düşük ışıklı ortamlarda daha net fotoğraf ve videolar yakalamayı mümkün kılıyor. Ekran çözünürlüğünün 2K yani QHD+ olduğu da sızan görseldeki bilgiler arasında yer alıyor.

X90 Pro+ kamera modülü sayesinde rakiplerinden ayrışacak gibi görünüyor. Akıllı telefonda dört kamera bulunuyor. Ana kamera görevini 50 megapiksel çözünürlüklü 1 inçlik Sony IMX989 üstleniyor. 50 megapiksel Sony IMX758 sensör de telefoto kamera olarak karşımıza çıkıyor. 64 megapiksel periskop kamera ve 48 megapiksel ultra geniş açılı kamera da sistemi tamamlıyor.

Ana kameranın odak mesafesi 23 mm. Bu mesafe 2x telefoto kamerada 50 mm, periskop kamerada 90 mm, ultra geniş açılı kamerada ise 14 mm.

Vivo X90 Pro+ 50W kablosuz şarj desteğiyle gelecek

Hi-Fi ses desteği, normalden büyük ekran içi parmak izi tarayıcısı, 80W kablolu ve 50W kablosuz hızlı şarj, IP68 dayanıklılık sertifikası da telefonun özellikleri arasında yer alıyor.

Vivo X90 Pro+’ın fiyat etiketinde yazacak rakamı görmek içinse biraz daha sabretmekgerekiyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER