Vivo X90 için Dimensity 9200 işlemci doğrulaması geldi

Vivo X90 serisi Çin’de 22 Kasım’da gözler önüne çıkacak. Bu seride X90, X90 Pro ve X90 Pro+ modellerinin bulunması bekleniyor. X90 Pro+’ın yeni resmiyet kazanan Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyle gelmesi öngörülüyor. Standart X90’ın ise MediaTek Dimensity 9200 işlemciye sahip olacağı söyleniyordu. Vivo’dan gelen açıklama, bu söylentiyi doğruluyor.

Şirketin açıklamasında doğrudan bir X90 serisi telefon adı verilmiyor. Ancak X90’ın bir süre önce benchmark testlerinden Dimensity 9200 işlemci, 12 GB RAM ve Android 13 ile geçmesi bu ihtimali kuvvetlendiriyor. X90 Pro’nun ise Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciyle gelmesi bekleniyor.

Vivo X90 serisinde 50 megapiksel çözünürlüklü Sony IMX758 kameranın bulunacağını da doğruladı. Vivo tarafından paylaşılan görselde X90’ın arkasında dört kameranın bulunduğu görülüyor. Burada sağ üst köşedeki kameranın periskop kamera olduğu göze çarpıyor. Bunun hangi model olduğu açıklanmasa da, X90 Pro+ olması muhtemel görünüyor. Arka paneldeki LED flaşın altında bazı kamera özelliklerinin yazılmış olması da dikkat çekiyor.

Vivo X90 serisinin renk seçenekleri görüldü

Vivo’nun internet sitesinde paylaşılan görseller ise X90 serisinin üyelerini siyah, mavi ve kırmızı renk seçenekleriyle gösteriyor. Siyah ve kırmızı seçeneklerde arka panelin suni deriyle kaplanmış olması da ayrıca göze çarpıyor. Bu seçeneklerdeki periskop kamerayı mavi renk seçeneğinde görmek mümkün olmuyor. Dolayısıyla mavi modelin Vivo X90, diğerlerinin ise X90 Pro ve X90 Pro+ olduğu düşünülüyor. Bu noktada standart X90’ın da üç renk seçeneğiyle geleceğini belirtmekte fayda var.

Vivo X90 serisi 22 Kasım’da resmiyet kazanacak. Dolayısıyla bu tarihten önce seriyle ilgili yeni paylaşımların gelmesine de kesin gözüyle bakılıyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun