Vivo NEX 3 resmen tanıtıldı: Snapdragon 855 Plus işlemci, şelale ekran

Vivo NEX 3, birkaç aydır etrafta dolaşan sızıntıların ve doğrudan Vivo tarafından verilen ipuçlarının ardından sonunda resmiyet kazandı. Şirket tarafından “Waterfall FullView” olarak adlandırılan şelale ekran, NEX 3’ün görünürdeki en dikkat çekici özelliği olarak öne çıkıyor. Vivo’dan verilen bilgiye göre, bu OLED panel cihaza yüzde 99.6’lık bir ekran-kasa oranı sağlıyor.

1080p çözünürlüklü 6.89 inç büyüklüğündeki ekran, aşırı kavisli yapısı nedeniyle kenara başka bir tuşun yerleştirilmesine izin vermiyor. Vivo, bu eksikliği Touch Sense adını verdiği sanal tuşlarla kapatmayı amaçlıyor. Bu sanal tuşlar, dokunsal geri bildirim sistemiyle çalışıyor. Vivo, bu sistemi daha önce deliksiz ve düğmesiz konsept telefonu Apex’te kullanmıştı.

NEX 3’ün Apex kadar füturistik olduğunu söylemek mümkün değil. Ancak cihazın teknik bakımından Android pazarındaki amiral gemileriyle aynı çizgide olduğu rahatlıkla söylenebilir. Hem 4G hem de 5G versiyonları bulunan telefon, Qualcomm Snapdragon 855 Plus işlemci taşıyor. Buhar çemberli bir soğutma sistemine sahip olan telefonda 4500 mAh kapasiteli bir pil mevcut. Bu pil, Super FlashCharge 44W hızlı şarj desteğine sahip. Parmak izi tarayıcısı da 6.89 inçlik ekranın içine yerleştirilmiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Realme Band 2 daha büyük ekran ve yeni tasarımla geliyor

Vivo NEX 3 ne zaman piyasaya çıkacak?

Akıllı telefonun arkasında Vivo’nun “Lunar Ring” olarak adlandırdığı üç lensli bir kamera sistemi bulunuyor. 64 megapiksel çözünürlüklü ana kameraya 13 megapiksellik telefoto ve ultra geniş açılı lensler eşlik ediyor. Telefonun açılır mekanizmaya yerleştirilen ön kamerası ise 16 megapiksel çözünürlüğe sahip.

vivo nex 3Vivo NEX 3 için henüz fiyat ve çıkış tarihi açıklanmış değil. Ancak şirketten verilen bilgiye göre, telefon önümüzdeki aylarda Asya-Pasifik bölgesinde Güneydoğu Asya’da ve diğer bölgelerde raflarda olacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....