Visa Avrupalı iPhone sahipleri için temassız ödeme imkânı sunmaya başlıyor

iPhone’ların çok yakında yakın alan iletişim (NFC) desteği kazanacağı ve bu sayede herhangi bir kredi kartına ihtiyaç duymadan, doğrudan telefonlarını ödeme noktasına yaklaştırarak ödeme yapma imkânı sunulacağı söyleniyor. Ancak ortada NFC desteğine sahip olmayan birçok iPhone olduğunu düşünürsek, Visa’nın Avrupa’da denemelerine başladığı girişim çok da mantıksız görünmüyor.

Visa Mobile adı verilen ve Avrupa’da testlerine başlanılan yöntemde iPhone’lara Wireless Dynamics tarafından üretilmiş ve iCarte adlı bir aksesuar takılıyor. Bu aksesuar ve birlikte çalıştığı iPhone uygulaması kullanılarak Avrupa genelinde çeşitli yerlere dağılmış NFC destekli terminallerden alışveriş yapmak mümkün. Acaba cepte kredi kartı taşımak yerine iPhone’un boyutlarını büyütmek mantıklı bir seçim sayılabilir mi? Umarız Avrupa’da bunu deneyenler en kısa zamanda yorumlarını internette paylaşmaya başlar.

İlgili – Engadget (Basın Bülteni)

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...