Vine sahte Beyonce hesabını onayladı

vine-beyonce-050115

Yeni yılın başlangıcıyıla birlikte Vine’da ortaya çıkan ve ünlü şarkıcı Beyonce’ye aitmiş gibi gözüken onaylı hesabın sahte olduğu anlaşıldı. Beyonce’nin Instagram hesabında da paylaştığı bir videoyu paylaşan ve böylelikle 40 bin görüntüleme elde eden hesap 4 Ocak tarihi itibarıyla kapatıldı. Ancak söz konusu kapatma eyleminin Twitter ve Vine yöneticilerinin Beyonce’nin Vine’a gelişini kutlayan tweet’ler atmasının ardından gerçekleşmesi Twitter ve Vine adına işleri biraz daha talihsiz hâle getirdi. Aralarında Vine’ın ürün müdürünün de bulunduğu çalışanlar tarafından atılan bu tweet’ler daha sonra silindi.

Yaşananların ardından pek çok kişinin aklına doğal olarak Vine’ın neden sahte bir hesabı onayladığı sorusu geldi. Şirketten bu konuya ilişkin bir açıklama gelmese de, Vine’ın onaylama sürecindeki bir açığın duruma sebep olduğu düşünülüyor. Vine kullanıcıları iki yolla onaylıyor. Onaylama işlemi manuel olarak veya onaylanmış Twitter hesapları üzerinden gerçekleştiriliyor. Onaylanmış bir Twitter hesabını kullanarak Vine’a kayıt yapanlar otomatik olarak onaylanmış bir Vine hesabına sahip oluyor. Kullanıcılar daha sonra Vine hesaplarını diledikleri şekilde değiştirebiliyor. Twitter’da 100 bini aşkın onaylanmış hesabın varolduğu göz önüne alınınca Vine’ın açığı kapatmak için fazla gecikmemesi gerektiği net biçimde görülüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone satın almayı düşünenlerin ilgisini çekecek indirim fırsatı

Bugünlerde bir iPhone satın almayı düşünüyorsanız, bu indirim fırsatı mutlaka ilginizi çekecektir. Trendyol'da bulunan Gürgençler Apple Premium Reseller mağazasında iPhone 12 Pro Max, iPhone...