Vine’ın geri dönüşü süresiz olarak askıya alındı

vineTwitter’ın sahibi olduğu kısa video servisi Vine, sosyal ağlar arasındaki artan rekabette daha fazla dayanamamış ve geçtiğimiz yıl itibarıyla kapanmıştı. Kapanıştan bir süre sonra ise platformun kurucularından ve Twitter öncesindeki sahiplerinden biri olan Dom Hofmann, servisi bir “yan proje” olarak yeniden canlandırmayı planladığını açıklamıştı. Ancak bu çalışmaları “V2” ismi altında yürüten Hofmann için de işler planladığı şekilde gitmemiş gibi görünüyor.

Hofmann V2’nin forum sayfasında yaptığı açıklamada projenin büyük bir heyecanla karşılandığını, ancak bunun üstesinden gelmesi zor bir problemi de beraberinde getirdiğini belirtti.

Hofmann açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Açıklamamız beklediğimizden daha geniş bir kitle tarafından heyecanla karşılandı. Bu da başlangıç maliyetlerini kişisel olarak karşılanabilecek noktanın ötesine taşıdı. İlginin artmasıyla birlikte yasal ücretler de hatırı sayılır bir ölçüde yükseldi ve bu da karşılaşmamızın muhtemel olduğu sorunların sonuncusu gibi görünmüyor. Kısacası V2 projesinin devam etmesi için yatırımcılardan hatırı sayılır ölçüde bir maddi destek gerekiyor.”

Hofmann, yukarıda bahsettiği sebepler nedeniyle V2 projesini süresiz olarak askıya aldığını belirtti. Bu karar Vine hayranlarını üzecek olsa da, Hofmann’ın bahsettiği yoğun kullanıcı ilgisi uygulama için gerekli yatırımcı desteğinin bulunmasını sağlayabilir.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

İLGİLİ HABERLER