Vine’ın geri dönüşü süresiz olarak askıya alındı

google news abone ol

vineTwitter’ın sahibi olduğu kısa video servisi Vine, sosyal ağlar arasındaki artan rekabette daha fazla dayanamamış ve geçtiğimiz yıl itibarıyla kapanmıştı. Kapanıştan bir süre sonra ise platformun kurucularından ve Twitter öncesindeki sahiplerinden biri olan Dom Hofmann, servisi bir “yan proje” olarak yeniden canlandırmayı planladığını açıklamıştı. Ancak bu çalışmaları “V2” ismi altında yürüten Hofmann için de işler planladığı şekilde gitmemiş gibi görünüyor.

Hofmann V2’nin forum sayfasında yaptığı açıklamada projenin büyük bir heyecanla karşılandığını, ancak bunun üstesinden gelmesi zor bir problemi de beraberinde getirdiğini belirtti.

Hofmann açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Açıklamamız beklediğimizden daha geniş bir kitle tarafından heyecanla karşılandı. Bu da başlangıç maliyetlerini kişisel olarak karşılanabilecek noktanın ötesine taşıdı. İlginin artmasıyla birlikte yasal ücretler de hatırı sayılır bir ölçüde yükseldi ve bu da karşılaşmamızın muhtemel olduğu sorunların sonuncusu gibi görünmüyor. Kısacası V2 projesinin devam etmesi için yatırımcılardan hatırı sayılır ölçüde bir maddi destek gerekiyor.”

Hofmann, yukarıda bahsettiği sebepler nedeniyle V2 projesini süresiz olarak askıya aldığını belirtti. Bu karar Vine hayranlarını üzecek olsa da, Hofmann’ın bahsettiği yoğun kullanıcı ilgisi uygulama için gerekli yatırımcı desteğinin bulunmasını sağlayabilir.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Arcade’e aralık ayında Dead Cells+ gibi yeni oyunlar geliyor

Apple Arcade, oyun oynamayı seven iPhone, iPad, Mac veya Apple TV kullanıcıları için gerçekten iyi bir arşiv sunuyor. Üstelik Apple, abonelik tabanlı oyun kütüphanesine...

Tesla yıllar süren gecikmenin ardından ilk Semi teslimatını Pepsi’ye yaptı

Elon Musk, perşembe günü, Twitter'ın başına geçmesinen bu yana ilk kez bir Tesla lansman etkinliğinde görüldü. Milyarder iş insanı, ABD'nin Nevada eyaletindeki bir Tesla...

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

ÖNE ÇIKANLAR