Vimeo, televizyon uygulamalarına veda ediyor

Vimeo'nun iş dünyasına odaklanması, TV uygulamalarının sonunu getiriyor.

Eğer bir video paylaşım platformu arıyorsanız, ilk aklınıza gelen isim YouTube olacaktır. Vimeo, gitgide akıllardan çıktı, bireysel tüketicilerin dikkatinden uzaklaştı. Bir süredir iş dünyasına odaklanan bu video platformundan yeni bir haber var. Şirket, TV uygulamalarını durdurma kararı aldı ve bu durum, çeşitli cihazlarda Vimeo kullanıcılarını etkileyecek.

Televizyonlarda Vimeo dönemi kapanıyor

27 Haziran itibarıyla Vimeo, Android TV, Apple TV, Fire TV ve Roku cihazları dahil olmak üzere mevcut TV uygulamalarını sonlandıracak. Bu uygulamalar artık uygulama mağazalarında yer almayacak ve güncelleme de almayacaklar. Büyük ekranda bir video izlemek istiyorsanız, artık bunu bir mobil cihazdan Apple AirPlay veya Google Cast aracılığıyla yapmanız gerekecek. Vimeo’nun bu karar hakkında bir yorum yapması bekleniyor.

Vimeo, son dönemde özellikle yaratıcıları ve şirketleri hedeflemesi nedeniyle, TV uygulamalarına daha az öncelik veriyor. Şirket, vizyonuna ve standartlarına artık uymayan ürünleri raftan indirme eğiliminde. Kısacası, Vimeo’nun stratejisine uygun olmayan ve giderek geride kalacak olan uygulamaları sürdürme niyetinde değil. Cast (yayınlama) özelliğinin daha iyi bir deneyim sağlayacağına inanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Epic Games Store'dan 7 Aralık'ta iki yeni ücretsiz oyun

Ancak, tabii ki bu durumun bir de diğer yüzü var. Hala Vimeo’yu favori videolarınızı izlemek için kullanıyor olabilirsiniz. Oturma odasından “Daha Sonra İzle” listesine göz atmanın kolay bir yolu artık olmayacak. Bu durum, televizyonda video izlemeyi durdurmaz, ancak uzun süreli izleme seanslarını daha zahmetli hale getirebilir. Vimeo, uzun süreli izlemeler için sizi bilgisayarınıza veya telefonunuza yönlendirmekten memnun görünüyor.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun