Video: Vestel Venus V6 Kutusundan Çıkıyor

Vestel’in IFA 2018’de duyurduğu giriş segment Android telefon Venus V6, kısa bir süre sonra Türkiye’de satışa sunulmuştu. 1699 TL’lik peşin satış fiyatına sahip olan bu Android telefon test merkezimize ulaştı. Çok yakında detaylı incelemesini Teknoblog’da bulacağınız Vestel Venus V6’yı kutusundan çıkarıyor ve ilk turu birlikte atıyoruz.

Vestel Venus V6, 18:9 görüntü oranlı 5.7 inç ekranında 720p çözünürlük sunuyor. Piksel yoğunluğu nispeten düşük gibi görünse de, ilk izlenimlerimize göre ekran yeteri kadar keskin. Üstelik ekranın siyah renk derinliği de yüksek, bu açıdan da tahminimizin ötesinde bir görsel deneyim sunuyor gibi görünüyor.

Telefonla ilgili ilk bakışta dikkatimizi çeken bir başka ilginç nokta da USB-C portunun bulunması. Hâlâ çoğu üreticinin giriş segmentinde microUSB’ye yer verdiğini görüyoruz. Bu açıdan Vestel’i tebrik etmek gerekiyor.

Kutudan çıkan kulaklıklar da telefonun fiyatına göre daha kaliteli görünüyor. Yassı kablosu kolay kolay dolanmayacaktır. Topuzlu yapısı sayesinde kulak kanalını tamamen kapatıyor, böylelikle ortamdan izole olmanızı ve sese odaklanmanızı sağlayacaktır.

Arkada parmak izi okuyucusu var ve işaret parmağının rahatlıkla temas edebileceği bir noktaya yerleştirilmiş. Böylelikle kilitli ekranı açmak Venus V6 sahipleri için daha rahat olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Xiaomi Snapdragon 888 işlemcili yeni katlanabilir telefon çıkaracak

İlginçtir ki, kurulum esnasında bir yazılım güncellemesi çıktı. 500 MB büyüklüğündeki güncelleme dosyasını indirip kurulumu daha sonra tamamlamak mümkün oldu. Kurulumla birlikte sürüm yine Android 8.1 Oreo olarak kaldı, ancak güvenlik yaması Eylül 2018 seviyesine çekildi.

Vestel Venus V6, ilk izlenimlerimize göre, fiyatına nazaran daha yüksek bir kullanım deneyimi sunabilecek bir akıllı telefon gibi görünüyor. Çok yakında detaylı incelemesi Teknoblog’da olacak. O zaman Android telefonla ilgili daha net bir tablo çizeceğiz.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

Beats Studio Buds kablosuz kulaklık tanıtıldı, Türkiye fiyatı belli oldu

Son dakika sızıntılarının ardından Beats, bugün ikinci tam kablosuz kulaklık çifti olan yeni Beats Studio Buds'ı duyurdu. 149,99 dolarlık yurt dışı fiyatına sahip olan...

Microsoft Windows 10 desteğinin bitiş tarihini açıkladı

Microsoft, Windows 10 için verdiği desteği 14 Ekim 2025'te sonlandıracağını açıkladı. Bu tarih, işletim sisteminin çıkışından 10 yıl sonrasına tekabül ediyor. Microsoft, Windows 10'un...

Babalar Günü için hediye önerileri – Video

Babalar Günü için çok az bir zaman kaldı. 20 Haziran, yani önümüzdeki pazar kutlanacak olan Babalar Günü için henüz bir hediye düşünmediyseniz, alışverişe çıkmadan...

Google Workspace ve Google Sohbet şimdi herkesin kullanımına açıldı

Google bugün, Google hesabı olan herkesin kullanabileceği, Workspace uygulama ve hizmet paketindeki bazı değişiklikleri duyurdu. Google, Workspace uygulamalarının üç milyardan fazla kullanıcısı olduğunu söylüyor,...

Hades 13 Ağustos’ta Xbox ve PlayStation’a geliyor

Supergiant Games'in roguelike oyunu Hades, 13 Ağustos'ta Xbox ve PlayStation konsollarına geliyor. Oyun Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 ve PS5 için satışa sunulacak....